«Ми вийшли з будинку — і в нього влучила ракета»: в Охматдиті лікується поранена студентка з Чернігова


Травень 2 / 2022

Марині 20 років. Вона навчається у Чернігові на педагога, в майбутньому буде вихователем. Коли почалась війна, дівчина перебувала у гуртожитку. Із самого ранку зі свого вікна бачила російські обстріли по місту. Понад три тижні вона прожила у підвалі будинку своїх родичів.

19 березня, коли Марина з родиною виходили з дому, у будинок влучила ворожа ракета. Дівчина отримала осколкові поранення у живіт, руку та шию. Її тітка, дядя та 10-річний двоюрідний бортик також постраждали. Марина, попри тяжкі травми черевної частини, руки та шиї, змогла спуститися у підвал, аби покликати на допомогу.

В результаті отриманих тяжких уражень внутрішніх органів, Марина потребувала складного лікування. В Чернігові їй була надана первинна лікарська допомога — перший етап лікування. Далі дівчину перенаправили до Охматдиту, де виконали складні реконструктивні оперативні втручання, що допомогли швидко відновитись і поставити дівчину на ноги.

«Пацієнтці провели ургентну хірургію: наклали нову кишкову стому, провели часткову реконструкцію вже наявної стоми, яку поставили у Чернігові, прибрали нежиттєздатні тканини. Марина потребувала неодноразових хірургічних втручань. Дівчина поступила в тяжкому стані. Але вже за день після першої операції, вона почала самостійно пити і їсти»,— розповідає хірург відділення ургентної хірургії Роман Жежера.

Далі до наших хірургів доєдналися ортопеди, які провели декілька хірургічних втручань на руці Марини. На дівчину ще чекає довге планове лікування. Зараз з нею також працюють реабілітологи та психологи, але Марина вже мріє швидше повернутися до навчання.