«Ми виправляємо не деформації, ми виправляємо людські долі»: спеціалісти Охматдиту рятують дітей зі складними сколіозами


Грудень 15 / 2022

Щоденно в умовах відділення ортопедії та травматології НДСЛ “Охматдит” проводять складні хірургічні втручання щодо корекції складних деформацій та вад розвитку опорно-рухового апарату на високому європейському рівні. Використовується найсучасніше медичне обладнання, методики та апаратура.

Про один з останніх кейсів хочемо розказати детальніше. S-подібна сколіотична деформація хребта була виявлена лікарями Охматдиту в пацієнтки 11 років, дівчинку звати Вікторія.

Про подробиці та перебіг лікування розповів Левицький Анатолій Феодосійович — професор, лікар ортопед-травматолог НДСЛ «Охматдит», завідувач кафедри дитячої хірургії НМУ імені О.О. Богомольця:«Для віку 11 років викривлення грудного відділу 105 градусів та поперекового відділу 98 градусів – це занадто багато. Враховуючи те, що захворювання прогресуюче, страшно уявити, до якого рівня могла розвинутися деформація, якби ми вчасно не допомогли.

У цієї дитини ідіопатичний сколіоз. Складність полягає в тому, що конкретна причина виникнення всіх таких випадків викривлень хребта невідома. На ранніх етапах деформацій, можна носити корсети, проте дана ситуація виявилась більш складною. Разом з тим дитина пережила ще й втручання на серці, бо мала вади серця.

Ми виконали багатоетапне хірургічне втручання. Перший етап складався з накладання Hallo-гравітаційного витяжіння. Це тривало 2,5 місяці. За цей час ми зменшили деформацію, аби мінімізувати крововтрату та неврологічні ризики. Другий етап – це задня коригуюча інструментація хребта полісегментарною конструкцією NovaSpine».

Остання операція тривала 6 годин.Тепер на дівчинку чекає процес відновлення рухової активності. Це приблизно 2-3 місяці. Проте, наші спеціалісти активізовують пацієнтів вже на наступний день після операції. У перший день забирають дітей з інтенсивної терапії та поступово ставлять на ноги.

Можна спостерігати як змінюється зріст таких дітей. Наприклад Вікторія, наша пацієнтка, після операції виросла на 5-6 см. Здебільшого діти починають ходити самостійно після 4 дня реабілітації – тоді, коли прибирають дренажі, зонди, знеболювальні. Саме після цього пацієнти стають більш активними.

Команда спеціалістів:

  • Хірурги- професор Левицький Анатолій Феодосійович- Доляницький Микола Михайлович
  • Асистенти- Качковський Дмитро Любомирович
  • Анестезіолог:- Копил Лариса Георгіївна
  • Нейрофізіолог:- Курисько Кіра Сергіївна
  • Операційна медична сестра:- Бабчук Любов Романівна
  • Анестезистка:- Леус Соня Сергіївна

Ми дякуємо нашим медикам за безперервну роботу та допомогу дітям, навіть в умовах війни!

Більше фото за посиланням: https://photos.app.goo.gl/RgUdSReh52GhECzH8