Міжнародний обмін досвідом: трансплантологи Охматдиту взяли учать у симпозіумі в Туреччині


Лютий 18 / 2022

Органна трансплантація в Охматдиті розпочалася у 2021 році, проте менше ніж за рік лікарні вдалося виконати 18 трансплантацій нирок від родинних та посмертних донорів. Перейняти міжнародний досвід та поділитися своїми знаннями, спеціалісти Охматдиту рушили в Туреччину на симпозіум Pediatric Kidney & Liver Transplantation.

Подію відвідав генеральний директор Охматдиту Володимир Аполлінарійович Жовнір разом з командою хірургів-трансплантологів НДСЛ «Охматдит»: Олегом Святославовичем Годіком, Дар’єю Сергіївною Дєгтярьовою та Василем Володимировичем Недбалою. Наші лікарі представили доповідь «Launching Pediatric Kidney Transplantation Program in «Okhmatdyt» First Steps, Current Issues Perspective».

У заході також взяли участь представники країн Середнього Сходу та Середньої Азії. Учасники представили результати органних пересадок, зокрема трансплантації в педіатричній практиці. На конференції обговорили варіанти трансплантацій, які існують в кожній з цих країн, особливості пострансплантаційного ведення, ускладнення та варіанти їх вирішення.

Колеги з інших країн були вражені швидкістю та якістю розвитку трансплантації в Україні, зокрема дитячої трансплантації в «Охматдиті». У Туреччині, попри 40 років існування програми трансплантації, частка дитячих пересадок нирки складає лише 5%, а печінки — 14%. На 2022 рік лікарі Охматдиту ставлять перед собою амбітні плани та планують провести в лікарні пересадку печінки, а кількість трансплантацій нирок збільшити на 20%.