Надскладна операція на шийному відділі хребта: історія 9-річного Владислава з Бучі


Листопад 28 / 2023

Протягом усього життя 9-річний Владислав з Бучі знаходиться на обстеженні в Охматдиті. Хлопчик має вроджений сколіоз 3 ступеня, тому з самого малечку постійно проходить консервативне лікування, їздить на консультації, а нещодавно переніс надскладну операцію.

З моменту народження в дитини при рухах можна було почути хрускіт у лопатках, Владик синів та не міг лежати на одному боці. Проте численні обстеження не показували жодних порушень. Але коли хлопчику було 6 місяців (у цей час він почав самостійно сидіти), у нього на спині за 2 тижні виріс горб. Після цього сім‘я звернулася до НДСЛ «Охматдит», де йому поставили діагноз – сколіоз. Відтоді Владислав знаходиться на контролі у відділенні ортопедії та травматології.

Роками хлопчик проходив консервативне лікування: носив корсети, займався фізкультурою. Завдяки професійності лікарів, турботі батьків та витримці дитини захворювання не прогресувало. Проте внаслідок стрибка росту у Владислава деформація збільшилася. Тому єдиним варіантом для вирівнення хребта та покращення якості життя була операція.«У Владика два напівхребці, яких не повинно в нормі бути, знаходились між другим і третім та четвертим і п‘ятим хребцями. Вони призвели до деформації в грудному відділі, через що шия почала інтенсивно зміщуватися вправо. Ми вирішили проводити операцію, адже надалі виправити ситуацію корсетом було неможливо. Провели резекцію напівхребців та встановили комбіновану шийну ростучу конструкцію. Тепер шия застабілізована повністю, вона не росте з викривленням», – розповідає лікар ортопед-травматолог Охматдиту Микола Доляницький.

Операція тривала понад 12 годин та пройшла успішно. Такі оперативні втручання є надскладними, адже шийний відділ дуже чутливий та містить численні важливі анатомічні структури. Тому робота в цій області вимагає надзвичайної точності та обережності. Зі сльозами на очах Віталіна, мама Владислава, дякує всім, хто допомагав її сину: «Я дуже вдячна кожному за добрі слова, за підтримку. Велике спасибі медикам за професійність та турботу. Лікарі змогли поставити Владика на ноги, хоча був великий ризик, що він не зможе ходити».

На долю Владислава випало багато випробувань. Окрім сколіозу, хлопчик понад рік лежав у відділенні педіатрії в Охматдиті, лікуючи алерговаскуліт. Та це ще не все – на початку повномасштабного вторгнення він був змушений на декілька місяців покинути своє рідне місто Бучу, яке невдовзі було окуповане. Його будинок був напівзруйнований від влучання російського снаряду.

Але попри все, Владислав залишається добрим та чуйним, обожнює навчатися, захоплюється футболом та мріє про зустріч зі справжнім спортсменом. Попереду на хлопчика чекає реабілітація та планова операція по кінцевій стабілізації конструкції. Бажаємо йому міцного здоров‘я та здійснення всіх бажань!

Дякуємо спеціалістам Охматдиту, які роблять все можливе для покращення життя пацієнтів.