17-річна дівчинка з Київської області поступила у відділення інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій наприкінці 2021 року. Вона намагалася скоїти самогубство — для цього вирішала з’їсти жмерю пігулок. У тяжкому стані пацієнтку перевели до Охматдиту. Наші лікарі одразу діагностували важкий токсичний гепатит та печінкову недостатність.
«В перші години перебування в Охматдиті дівчину підключили до апарату «штучної печінки», бо власний орган практично перестав працювати. Подібні пацієнти мають великі летальні ризики. Лікарі щогодини боролися за життя дівчинки, застосовували чимало сучасних методик лікування»,— зазначив завідувач відділення інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій Олександр Олександрович Урін.
Під час перебування в лікарні у дитини діагностували тяжку токсичну енцефалопатію та деякий час пацієнтка навіть перебувала в комі. Над її порятунком працювала мультидисциплінарна команда Охматдиту: дівчинку обстежували гематологи, інфекціоністи, неврологи, травматологи, офтальмологи, ендокринологи, психологи та лабораторна служба лікарні.
У стінах Охматдиту пацієнтка знаходилася три тижні. Після тяжкого отруєння з токсичним ураженням печінки, основні показники органу вже майже прийшли до норми. Далі на неї чекає тривала реабілітація та нагляд у багатьох спеціалістів. Постійна дієта та прийом лікарів дасть шанс на відновлення печінки та повноцінне життя.
Враховуючи світовий досвід, у багатьох подібних пацієнтів такі випадки завершуються летально, а в кращому випадку розвитком цирозу та потребою в пересадці печінки.
За минулий рік до лікарні поступило близько 100 пацієнтів, які намагалися скоїти самогубство, наковтавшись пігулок. Більша частина цих дітей віком від 11 до 18 років. Страшна статистика постійно збільшується. Тож ми закликаємо батьків уважніше ставитися до своїх дітей, приділяти їм більше уваги, розмовляти з малечою та підлітками, а при першій потребі звертатися за допомогою до фахівців.