Не могла нормально харчуватися з народження: лікарі Охматдиту успішно провели унікальну ендоскопічну операцію


Квітень 18 / 2023

З самого народження маленька Анастасія з Харківщини страждала від кишкової непрохідності. На восьмий день життя дівчинка почала блювати після кожного прийому їжі. Так тривало донедавна. Зараз дитині тільки 1 рік і 7 місяців, проте вона вже побувала у багатьох лікарнях різних регіонів України, однак жодним лікарям не вдавалося поставити точний діагноз.

«Протягом майже двох років моя донька регулярно рвала після кожного годування. До того ж, всі органи Насті, окрім серця, розташовані дзеркально. Медичні працівники назначали лікування, проте воно було безрезультатним. Тому останньою надією для нас став Facebook – я почала запитувати порад щодо лікування в різних групах. Багато хто рекомендував звернутися до столичного Охматдиту, – розповідає Ксенія, мама пацієнтки, та додає: – Я зв’язалася із завідувачкою інфекційного боксованого відділення для дітей молодшого віку Зарудньою Ольгою Федорівною. Лікарка одразу сказала приїжджати на обстеження. Так ми опинилися тут».

Після огляду в Охматдиті лікарі поставили Анастасії точний діагноз – вроджена непрохідність 12-палої кишки, внаслідок мембранозної атрезії. Це рідкісне захворювання, причиною виникнення якого є наявність мембрани, що закриває просвіт кишки. При такому нездужанні їжа не може пройти по кишківнику, тому після кожного харчування виникає блювання, яке не приносить особливого полегшення.

Вороняк Дарія Ігорівна, завідувачка відділення ендоскопії, пояснює: «Порадившись з хірургом Жежерою Романом Володимировичем та завідувачем відділення ургентної хірургії Гришиним Олександром Олександровичем, ми вирішили, що проведемо ендоскопічну операцію. Такий вид хірургічних втручань має свої переваги порівняно з традиційними відкритими операціями. Адже при ендоскопічному втручанні ми не робимо жодних розрізів на тілі дитини. Ми оперуємо з просвіту кишки. Значить в подальшому можемо уникнути злукової хвороби. У випадку з Анастасією ми побачили отвір мембрани розміром 2 мм, провели спеціальний ніж через канал ендоскопа. Потім за допомогою електричного струму розрізали її. Загалом операція тривала хвилин 10. А їсти наша пацієнтка почала вже через 2 години».

Ця ендоскопічна операція є унікальною. На території України такий вид хірургічних втручань при мембранозній атрезії дванадцятипалої кишки здійснюється лише в НДСЛ «Охматдит». Сьогодні дівчинка може спокійно їсти та жити повноцінним життям. Дякуємо лікарям за важку та наполегливу роботу. А всім нашим пацієнтам бажаємо міцного здоров‘я!