Нейроонкологічний консиліум Охматдиту


Жовтень 8 / 2021

Сьогодні відбудеться чергове засідання нейроонкологічного консиліуму. Воно відбувається щоп’ятниці вже 3 роки!

Такий консиліум — це унікальна практика для українських лікарень. Мета у тому, щоб об’єднати різних спеціалістів задля обговорення найскладніших випадків. Охматдит таким чином впроваджує ефективний світовий досвід «All Under The Roof», коли ключові фахівці збираються «під одним дахом». До консиліуму долучаються нейрохірурги, наші експерти з променевої діагностики, променеві терапевти, онкологи, онкогематологи, неврологи, офтальмологи, гістологи, анестезіологи та реабілітологи — загалом понад 10 спеціалістів різного профілю.

«Мета консиліуму — розробити індивідуальну стратегію лікування для кожного пацієнта. Ми маємо дотримуватися світових протоколів, своєчасно розпочинати усі етапи лікування, адже це збільшує шанси пацієнта на одужання», — каже ініціатор консиліумів, завідувач відділення дитячої нейрохірургії, голова нейроонкологічного консиліуму — Pavlo Plavskyi.За весь час мультидисциплінарна команда лікарів розібрала понад 250 кейсів. Допомагають у цьому й наші канадські партнери — провідні експерти з клініки SickKids.

Найкращі канадські онкологи, нейрохірурги та гістологи співпрацюють з нашими лікарями пліч-о-пліч. Вони допомогли розібрати 75 важких випадків та безкоштовно провели додаткові аналізи у своїх лабораторіях.

«Під час консиліуму ми дуже детально вивчаємо історію пацієнта. Перевіряємо усю інформацію стосовно перебігу хвороби, усуваємо помилки, які були допущені під час лікування в інших клініках, продумуємо найефективніший шлях до одужання», — так роботу консиліуму описує Станіслав Ребєнков — завідувач Центру радіології.Лікарі Охматдиту і самі діляться набутим досвідом зі своїми українськими колегами. До лікарні за консультацією звертаються медики зі Львова, Одеси, Херсона, Миколаєва, Івано-Франківська та Черкас. Колеги об’єднують свої знання, щоб разом стояти на варті життя маленьких пацієнтів. Також ми консультуємось з колегами з інших міст, якщо пацієнт спочатку лікувався у них або коли до них збирається.

Охматдит вкладає багато зусиль в те, щоб запроваджувати найкращий світовий досвід у найбільшій дитячій лікарні України. І хоч діяльність нейроонкологічного консиліуму забирає багато сил та енергії, лікарі зізнаються — вони бачать неймовірні результати. А це в нашій роботі найголовніше.