Нові реалії та можливості для дітей з онкологічними захворюваннями кісток


Серпень 31 / 2023

Знайомтесь — це Стася, їй 9 років. Надзвичайно смілива та сильна дівчинка з діагнозом остеогенна саркома. Остеосаркома — злоякісна пухлина, що походить з власне кісткової тканини.

Почалось все з того, що дитина стала скаржитись на біль у плечовій кістці. Дівчинка займалась гімнастикою, то ж заняття вирішили поставити на паузу, але болі не пройшли. Тому родина звернулась до спеціалістів.

Після довгого шляху обстежень, лікування та хіміотерапії було прийнято рішення про оперативне втручання в НДСЛ “Охматдит”. Незабаром дівчині провели видалення ураженої частини кістки (114 мм) із заміщенням дефекту васкуляризованим малогомілковим трансплантатом. Тобто уражену кістку замінили здоровою та відновили кровопостачання.

Операція тривала 7 годин. Спеціалісти проводили постійний моніторинг життєвих функцій дитини, проводили масивну інфузійну терапію, а хірурги використовували сучасний мікроскоп для найбільш детальної візуалізації тканин та судин, задля максимальної точності виконання маніпуляцій. Гемодинаміка залишалась стабільною, а лікарі-анестезіологи не застосовували симпатоміметичні препарати.Операцію було проведено спільно з онкологом Київського онкологічного центру. Ми дякуємо за співпрацю та командну роботу!

На цей час у відділенні мікрохірургії НДСЛ Охматдит провели вже 19 подібних операцій, та наші спеціалісти не планують на цьому зупинятись.

Наразі Стася вже переведена у відділення, де знаходиться поряд із мамою, грається з улюбленими іграшками та, як і кожен сучасний підліток, багато часу проводить з телефоном.Ми дякуємо за роботу мультидисциплінарній команді спеціалістів та бажаємо Стасі найшвидшого одужання і відновлення.