Охматдиту 129 років


Лютий 1 / 2023

Сьогодні найбільша дитяча лікарня України святкує свій день народження.

У різні роки й століття, в часи війни та різноманітних криз ця лікарня трималась, розвивалась і жила завдяки лиш одному — людям. У цьому році — у час, коли росія вторглася на територію нашої країни, вони вкотре довели свій професіоналізм, відданість, сміливість, чесність. Адже з першого дня війни мужньо рятують пацієнтів, цілодобово працюють в лікарні, їздять на деокуповані території для проведення медичних оглядів, дехто боронить Україну на фронті. Разом колектив Охматдиту робить все можливе, аби наблизити Перемогу

Саме люди день за днем створюють Охматдит таким, яким він є сьогодні. На честь свята пропонуємо згадати деякі моменти з історії лікарні.

1 лютого 1894 відкрила свої двері Київська безоплатна лікарня. Збудував її відомий український підприємець та меценат Нікола Терещенко. Сьогодні на території Охматдиту стоїть пам’ятник своєму засновнику.

Від 1927 року лікарня була клінічною базою для Інституту охорони материнства та дитинства. А у 1957 їй надали статус спеціалізованої дитячої лікарні. Керівництво новоствореного закладу взяла на себе Тетяна Петрівна Новікова.

Кафедра дитячої хірургії Національного медичного університету почала співпрацю з Охматдитом у 1957. Пізніше, у 1985 році, професор кафедри Олег Володимирович Дольницький організував перше в Україні відділення дитячої мікрохірургії. За розробку та впровадження мікрохірургічних методів лікування пошкоджень периферичних нервів професору Дольницькому О.В. присуджено Державну Премію України в галузі науки та техніки.

В 1964 році ортопедо–травматологічні ліжка із загальногохірургічного відділення формуються в самостійне ортопедо-травматологічне відділення. Починає діяти консультативна поліклініка. Гінекологічне відділення перепрофілюється на відділення дитячої та підліткової гінекології.

У 1975 році відкрито хірургічний та неонатологічний корпуси.

В 1977 році в хірургічному корпусі відкривається відділення реанімації та інтенсивної терапії, на базі якого в подальшому були організовані відділення реанімації та інтенсивної терапії для новонароджених, відділення токсикології з першими в України штучними нирками для дітей, в якому були запроваджені методи гемодіалізу, плазмофорезу, перитонеального діалізу та гіпербаричноїоксигенації.

Наша кафедра неонатології почала роботу в 1977 році. Вона була першою в Україні.

З 1982 року в лікарні впроваджені методики ендоскопії.

З 1989 року вперше в Києві в дитячій практиці роблять ультразвукову діагностику мозку у новонароджених, а також УЗД легенів, плевральної порожнини, шлунку, вилочкової залози, м‘яких тканин та кістково-суглобної системи.

Професор Бебешко Володимир Григорович з Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку НДСЛ «Охматдит» був першим Головним дитячим гематологом МОЗ України та засновником служби дитячої гематології.

Потенціал нашої команди та відданість покликанню допомогла отримати державний статус вже в новій незалежній Україні. 3 липня 1996 року Указом Президента України створено українську дитячу спеціалізовану лікарню «Охматдит» — тепер вже національного значення.

У березні 2022 року на повну потужність запустився новий корпус лікарні. Щоб розповісти про всі наші досягнення, довелося б писати книгу в кількох томах. Та у нашої команди нема на це часу. Бо кожну мить ми віддаємо, щоб рятувати життя та здоров’я маленьких українців

Сьогодні час подякувати кожному, хто працював та працює на благо лікарні. Разом з вами та завдяки вам ми робимо справжні дива, які неможливо переказати у кількох реченнях

З Днем народження, Охматдит. У нас попереду великі справи!