Перша в Україні Конференція з перинатальної діагностики


Вересень 11 / 2021

В Охматдиті відбулась перша в Україні Конференція з перинатальної діагностики Науково-практична конференція «І-а Школа пре- та постнатальної діагностики вроджених вад розвитку»!

З липня в Охматдиті працює перинатальний консиліум — спеціальна мультидисциплінарна комісія, що робить розбір важких випадків патологій плоду ще на етапі вагітності. За нетривалий час роботи на консиліумі встигли розібрати 11 випадків. А хірурги Охматдиту зробили 6 втручань: прооперували 3 діафрагмальні грижі та 3 атрезії кишківника.

І навіть сьогодні прямо з конференції професор Руденко Євген Олегович — голова консиліуму перинатальної діагностики НДСЛ «Охматдит» поїхав в операційну рятувати маля. Щоб обмінятися досвідом з колегами, ми вирішили провести Школу пре- та постанатальної діагностики вроджених вад розвитку. Сьогодні до нас долучалися не лише українські лікарі, а й колеги з-за кордону. Зокрема, виступали польські медики, а Консул Посольства Республіки Польща Яцек Гоцловський особисто відвідав Конференцію. Тепер Школу плануємо проводити щороку.

Серед сьогоднішніх тем виступів були: проблеми діагностики та ведення вагітності при вроджених вадах розвитку у плода, перинатальне ведення при критичних вроджених вадах та їх хірургічна корекція, а також майстер-клас на УЗД-апаратах – спеціалісти розглядали розвиток плода та давали рекомендації двом вагітним жінкам.Вчасна та якісна діагностика може стати профілактикою генетичної патології та дати змогу оперативно надати медичну допомогу новонародженим. І ми хочемо разом з колегами запобігати хворобам та надавати якісне лікування для українців з перших секунд після появи на світ.

Генеральний директор Охматдиту, доктор медичних наук — Володимир Аполлінарійович Жовнір вважає, що проєкт має національне значення: «Ми віримо у те, що цей проєкт дозволить нам налагодити активну співпрацю з акушер-гінекологами на місцях та, відповідно, підвищити рівень пренатальної діагностики вроджених вад в усій країні».