Онкологія – не вирок


Грудень 14 / 2021

Що робити, коли у дитини рак: гематолог Охматдиту розвіяв міфи стосовно хвороби та розповів про трансплантацію кісткового мозку.

Вже 18 неродинних трансплантацій кісткового мозку провели в Охматдиті. Загалом в Україні з квітня 2020 року зробили 20 ТКМ дітям та дорослим. Щороку алогенної трансплантації в Україні потребують 100-150 дітей. Ми мріємо, аби усі вони могли отримати лікування вдома.

На минулому тижні трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора зробили ще одній дівчинці Поліні. Шанс на життя їй подарувала донорка з Німеччини. Жінка без вагань віддала 5% своїх стовбурових клітин, що відновляться в неї вже за два тижні. Втім ці клітини мають відновити «зламану» імунну систему дівчинки.

Завідувач відділення трансплантації кісткового мозку Oleksandr Lysytsia в матеріалі Факти Здоров’я розвіяв найпопулярніші міфи стосовно лейкозу та розказав про можливості його лікування в Україні. Дитячий лікар-онкогематолог розказав, коли слід звернутися до гематолога та який алгоритм дій чекає на батьків, якщо в їх дитини виявили рак. Деталі у відео.