Перемога лікарки-гематолога Охматдиту з унікальним медичним кейсом на Biopharma Expert Talks 2025


Червень 10 / 2025

Лікарка-гематолог Анна Брудна з відділення ТКМ та імунотерапії НДСЛ «Охматдит» виборола перше місце й отримала грант у розмірі 100 000 гривень на з’їзді Biopharma Expert Talks 2025, представивши один із найскладніших клінічних кейсів.

Цьогоріч гематологи, онкогематологи й трансплантологи з усієї України презентували історії 23-х пацієнтів, у комплексному лікуванні яких застосовувався внутрішньовенний імуноглобулін. Випадок, який представила лікарка з Охматдиту, вирізнявся серед інших складністю перебігу, кількістю й комбінацією ускладнень у пацієнта після трансплантації кісткового мозку.

Пацієнт із допомогою команди медиків понад рік йшов до заповітної мети-повернутись до звичного способу життя, сім’ї та моря. Спершу командою відділення проліковано рефрактерну форму основного захворювання, а після проведено трансплантацію кісткового мозку від рідного брата.

Згодом у пацієнта одне за одним виникали інфекційні ускладнення. (На жаль, для проведення трансплантації повністю руйнується імунна система реципієнта, тому уникнути цих ускладнень неможливо). Не оминуло пацієнта і специфічне ускладнення-РТПХ, для якого використовувались гормони. Все це заразом призвело до надскладного перебігу коронавірусної інфекції з пневмонією з тотальним ураженням легень, через яку пацієнт потребував респіраторної підтримки й залишався кисневозалежним понад пів року. Дихати без концентратору кисню він не міг навіть удома.

Але COVID-19 — лише частина картини. Одночасно в пацієнта виникли: цитомегаловірусна віремія (ЦМВ), інвазивний мікоз, вторинна бактеріальна інфекція легень та ще низка тяжких ускладнень. Його фізичний стан був критичним. Від повного виснаження він не міг себе обслуговувати, навіть перевертатися в ліжку, м’язи були майже повністю атрофовані через високу дозу гормональних препаратів.

Та завдяки злагодженій роботі членів мультидисциплінарної команди з ефективною стратегією лікування, застосуванням сучасних технологій та комплексній терапії — зокрема з використанням внутрішньовенного імуноглобуліну G — пацієнта вдалося стабілізувати.

Вирішальну роль відіграла мультидисциплінарна командна робота фахівців Охматдиту гематологів, реаніматологів, фізичних терапевтів, ендокринологів, психолога та психіатра.

Ганна Брудна ділиться: «Ця історія є дійсно особливою для мене, оскільки не кожному пацієнту після ТКМ випадає так багато ускладнень, та ще й настільки складних. Цей пацієнт буквально виборював шанс на життя багато разів, він безупинно боровся, хоч би як тяжко не було. Охматдит він покинув із кисневим концентратором, а тепер я бачу його фото вдома — усміхненого, щасливого, з онукою на руках. Отримувати такі знімки від пацієнтів — це неймовірне задоволення та натхнення не опускати руки в найскладніших ситуаціях. Тож і ділитись цим досвідом з колегами було надзвичайно приємно». Що ж із приводу гранту – його буде спрямовано на розвиток проєктів громадської організації «Українська асоціація дитячої онкології та гематології» (УкАДОГ). За словами лікарки, це шанс зробити внесок у покращення доступу до сучасного лікування для найважчих пацієнтів у галузі дитячої гематології.

Перемога Ганни Брудної — ще один доказ того, що українська медицина відбувається тут і зараз і, без сумніву, попри обставини, має майбутнє. Бо в ній працюють люди, які щодня творять зміни. Дякуємо за професіоналізм, турботу й незламну відданість своїй справі.