Перша в Україні дитяча лабораторія сну: в Охматдиті відбулося відкриття унікального підрозділу


Вересень 8 / 2023

Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит» МОЗ України оголошує про відкриття оновленої Дитячої лабораторії сну, кабінету «Комплексного нейромоніторингу» відділення інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей.

Цей напрямок дитячої медицини сну надає унікальні можливості для діагностики та лікування розладів сну та розладів дихання під час фізіологічного сну у дітей. Така дитяча лабораторія сну є єдиною в Україні.

Дитяча лабораторія сну в лікарні оновлюється з метою забезпечити дітей можливістю сучасної діагностики розладів сну та розладів дихання під час фізіологічного сну. Завдяки необхідному обладнанню та висококваліфікованому медичному персоналу є можливість досліджувати сон у дітей всіх вікових груп (від 0 до 18 років), виявляти порушення сну та снозалежні дихальні розлади, розробляти індивідуальні плани лікування для кожного пацієнта та його подальшого медичного супроводу.

Покази для проведення дослідження: усі види розладів сну, вади розвитку верхніх та нижніх дихальних шляхів, лицьового скелету, нервово-м’язові захворювання, орфанні захворювання, ендокринні захворювання, захворювання опорно-рухового апарату, та інші які супроводжуються розладами дихання під час сну.

Сон є маркером здоров’я дитини, тому розлади сну безумовно несуть за собою погіршення здоров’я та якості життя дитини та сім’ї в цілому.

Золотим стандартом вивчення сну та снозалежних дихальних розладів є полісомнографія. Полісомнографія проводиться за направленням сімейного лікаря або лікаря за профілем патології, за направленням поліклініки НДСЛ «Охматдит» та структурних підрозділів стаціонару Охматдиту.

Дослідження проводиться на базі відділення інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей НДСЛ «Охматдит» МОЗ України, за адресою: м.Київ, вул. Чорновола, 28/1 тел. (044-236-69-20).

Для проведення дослідження необхідна госпіталізація до одного з відділень лікарні (згідно віку та профілю захворювання), яка попередньо узгоджується із медичним директором з медичних питань тел. (044-236-01-92).

Дякуємо команді Охматдиту та всім, завдяки кому стало можливим відкриття дитячої лабораторії сну!

Бажаємо нашій лікарні побільше інновацій та щасливих дітей!