Нині понад 80% дітей та підлітків перемагають злоякісні пухлини. Але складний шлях боротьби з хворобою може мати свою ціну: у 75% пацієнтів виникають віддалені наслідки лікування раку. Це можуть бути проблеми кардіологічного, ендокринологічного, ортопедичного характеру, можливий розвиток вторинних онкопроцесів.
У Європі кількість людей, які побороли рак в дитинстві та підлітковому віці, з кожним роком збільшується. За прогнозами в 2025 році ця цифра становитиме аж 500 000 осіб.
Щоб створити для таких пацієнтів найкращі умови для постійного моніторингу здоров’я та надання вчасної допомоги, уже понад 20 років в Європі й США працює програма довготривалого спостереження за такими пацієнтами.
«У нас ситуація додатково погіршується тим, що діти знаходяться в умовах воєнного стану та хронічного стресу, який сам по собі викликає серед населення ендокринні та алергологічні проблеми, розвиток цукрового діабету, надмірну вагу, великі психологічні розлади. Тобто ці пацієнти знаходяться під подвійним стресом: до подолання тяжкої хвороби докладаються потрясіння війни», – коментує Ольга Медведєва Olga Medviedieva, дитячий гематолог-онколог Охматдиту.
Саме тому кафедра терапії, сімейної медицини, гематології і трансфузіології НУОЗ України імені П.Л.Шупика разом зі спеціалістами НДСЛ «Охматдит» ініціювала створення в лікарні групи довготривалого спостереження для пацієнтів, що мали онкогематологічні хвороби.
Туди увійшли лікарі всіх спеціальностей: гематологи-онкологи, кардіологи, ендокринологи, гінекологи, ортопеди, реабілітологи та інші для проведення комплексного спостереження.
Фахівці кабінету зарекомендували себе і за кордоном. Минулого року спеціалісти їздили в Бельгію на конференцію, а також подали перші результати роботи на конгрес у Швейцарію.
Кабінет довготривалого спостереження готовий надати свою допомогу кожному пацієнту – дитині чи дорослому.
При першому візиті пацієнт повинен мати виписки зі стаціонару для визначення групи ризику розвитку пізніх наслідків залежно від типу та об’єму проведеного лікування (хіміотерапія, трансплантація стовбурових клітин, променева терапія та/або хірургічне втручання).
Чекаємо на вас у Консультативно-діагностичній поліклініці НДСЛ «Охматдит», вул. Стрітенська,7/9, каб. 545.
Прийом відбувається щосереди, час прийому – 9.00 – 10.30.
Попередній запис за телефонами:
- +38 095 337 08 45 – Мороз Галина Іванівна, дитячий гематолог-онколог КДП НДСЛ «Охматдит», доцент кафедри терапії, сімейної медицини, гематології і трансфузіології НУОЗ України імені П.Л.Шупика
- +38 067 304 2230 – Медведєва Ольга Павлівна, дитячий гематолог-онколог, завідувачка І педіатричного відділення КДП НДСЛ «Охматдит».