Тотальна форма хвороби Гіршпрунга — це не вирок: лікарі Охматдиту дають надію на нормальне життя


Жовтень 31 / 2023

Миколі зараз 12 років, він полюбляє риболовлю, спорт та активний відпочинок. Складно уявити що ще 2 роки тому він жив від процедури до процедури, від операції до операції.

З самого народження Микола страждав на періодичні закрепи, за місяць він міг схуднути на 4 кг. Йому ставили різні діагнози та давали численні рекомендації, але полегшення не наступало.

Влітку 2020 року батьки Миколи звернулись до НДСЛ «Охматдит», де після ретельного дообстеження було поставлено діагноз тотальна форма хвороби Гіршпрунга.

Хвороба Гіршпрунга є однією з важких вад розвитку товстої кишки й посідає одне з провідних місць в структурі патології травного тракту у дітей. Вона характеризується відсутністю нервових гангліїв в ділянці товстої кишки, що призводить до її дисфункції. Ця підступна хвороба може не проявлятись специфічними симптомами та маскуватись під інші захворювання, в чому й полягає основна небезпека.

Після цього хлопчику провели етапне оперативне лікування: резекцію ураженої частини кишківника, формування анастомозу, виведення стоми та завершальне закриття стоми.

Лікування в НДСЛ Охматдит тривало близько року, проте вся ця неймовірна праця хірургів, анестезіологів, лікарів відділень діагностики, Центру радіології, медичних сестер, молодшого медичного персоналу була виправдана — Микола щасливий! Це надихає нас на ще більші звершення та спонукає робити все для наших маленьких пацієнтів.