Півтори тисячі дітей отримали психологічну допомогу в Охматдиті з початку війни: як реабілітують пацієнтів з військовою травмою


Жовтень 18 / 2022

У період війни посилюється роль психолога в роботі з психологічною травмою дітей, батьків, сімей, які зазнають травматичного впливу війни. Під час війни діти отримують стресовий негативний вплив на їх чутливу психіку.

До Охматдиту звертаються сім’ї з дітьми, які стали свiдками обстрiлiв, руйнування рiдного мiста та своїх домiвок. У лікарні проходять лікування та реабілітацію діти, які отримали поранення, втратили своїх близьких. Такий травматичний досвiд часто призводить і до виникнення рiзноманiтних психологiчних проблем у дiтей.

«Особливого травматичного впливу зазнають діти, які мають тяжкі захворювання та отримали психологічну травму пов’язану з війною. Це травмовані внаслідок воєнних дій діти, які втратили близьких, були свідками обстрілів, вибухів, переселенці. Такі діти потребують тривалої психологічної реабілітації з наслідками психологічної травми»,— розповідає Олена Василівна Анопрієнко, завідувачка Центру медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги дітям НДСЛ «Охматдит», кандидатка психологічних наук.

З періоду повномасштабного вторгнення росії в Україну фахівцями з ментального здоров’я Центру медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги дітям НДСЛ «Охматдит» МОЗ України було надано психологічної допомоги 1460 дітям та 1330 батькам. За Міжнародною класифікацією ICPC-2-E у дітей діагностували: 50% – тривожні розлади; 30% – гостра реакція на стрес; 47% – депресивний розлад; 31%- порушення поведінки; 21%- порушення харчової поведінки; 13%- ознаки ПТСР.

Спеціалісти Охматдиту надають психологічну допомогу не тільки дітям, а і їх сім’ям. Для них проводиться сімейна терапія, як підґрунтя майбутнього одужання пацієнта. Аби забезпечити зниження рівня тривожності, разом з психологами лікарні дітки займаються арттерапією. Також систематично використовується метод когнітивно-поведінкової терапії для формування позитивних установок на майбутню реабілітацію, а також формування мрій та планів.

Центр медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги дітям НДСЛ «Охматдит» активно співпрацює з волонтерами, благодійниками, артистами. До роботи регулярно залучаються вихователі лікарні.Спеціалісти Охматдиту продовжують працювати та боротися за ментальне здоров’я нації.

МОЗ УкраїниМОЗ України Елена Аноприенко Анастасия Меркотан Ольга Судика Центр медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги дітям.