“Зменшився вік дітей, які намагаються покінчити життя самогубством. Зараз є випадки, коли це діти 10-12 років”, – медик Олена Анопрієнко


Жовтень 25 / 2021

Нещодавно ми розповідали про створення робочої групи, мета якої — ініціювати попередження та профілактику проблем, через які діти потрапляють в Охматдит.

Вживання алкогольних та наркотичних речовин, спроби самогубства та домашнє насилля — це неповний список тих проблем, що приводять наших пацієнтів до лікарні. Найтрагічніше, коли дитина потрапляє до нас повторно.

Щоб змінити ситуацію, потрібні рішучі дії держави: центри психологічної допомоги, алгоритм роботи та всебічної підтримки дітей із залежностями та спробами суїциду, включеність соціальних служб в життя сім’ї. Час припинити заплющувати очі на системні проблеми. Ми хочемо лікувати дітей та вберегти їх від недбалості дорослих.

Про темну сторону проблем зі здоров’ям розповіла в інтерв’ю завідувачка Центру медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги НДСЛ «Охматдит», кандидат психологічних наук — Олена Василівна Анопрієнко.Щиро дякуємо громадським діячам за увагу до цих проблем — Анна Мищенко, Marta Levchenko, Микола Кулеба, Iryna Zaslavets, юристу Сергій Лисенко та всім, хто допомагає дітям та родинам в кризових ситуаціях. Разом ми зможемо створити системні зміни, щоб у наших дітей було по-справжньому світле майбутнє.

Дякуємо за матеріал выданню Цензор.НЕТ та журналістці Татьяна Бодня.

Стаття за посиланням.