Порятунок дитини, яка не могла повноцінно дихати


Січень 15 / 2024

Спеціалісти Охматдиту провели унікальну операцію на грудній клітці. Подібне втручання виконувалося вперше в Україні.

Хлопчик з‘явився на світ з рідкісним синдромом – асфіктична торакальна дистрофія (Jeune’s syndrome). Він трапляється не частіше, ніж 1 раз на 130 тисяч новонароджених.

Такі діти народжуються з маленькою грудною кліткою, яка має дзвіноподібну форму та обмежує роботу легень. Це не дає дитині нормально дихати. Природній перебіг дуже тяжкий, особливо якщо симптоматика розвивається у дітей до 1 року. Зазвичай маленькі пацієнти помирають від дихальної недостатності, повторних пневмоній або стають залежними від апаратів штучного дихання.

У 1995 році американський хірург Терренс Девіс запропонував спосіб хірургічного лікування цієї вади, який назвав латеральною торакальною експансією. Ця операція дозволяє послідовно збільшити обʼєм обох половин грудної клітки. Такі втручання є рідкісними і проводились лише в декількох провідних клініках США, Великої Британії та Італії.

Коли такий пацієнт поступив до Охматдиту, спеціалісти лікарні вперше в Україні вирішили застосувати запропонований підхід.

Дитині був один місяць. Проводити таку операцію було дуже ризиковано. Адже наш пацієнт наймолодший з тих, про кого вже писали в літературі. Детально вивчивши всі особливості оперативного втручання та застосувавши їх до нашого маленького хлопчика, команда хірургів та анестезіологів взялися за хірургічне лікування дитини.«Суть операції полягає в тому, що послідовно пересікаються 6 ребер в шахматному порядку. А потім зʼєднуються спеціальними металевими конструкціями таким чином, що з довгих сегментів двох ребер робиться одне вдвічі довше ребро. За рахунок цього збільшується обʼєм грудної клітки», – пояснює хірург Охматдиту, професор Євген Руденко.

Хлопчику провели операцію у два етапи: у 1,5 місяці на правому боці та у 2,5 місяці на лівому.

Зараз у нього вже загоїлися післяопераційні рани, дитина тренується самостійно дихати, а за даними обстеження обʼєм грудної клітки збільшився. Це дає нам надію, що маленький пацієнт зможе почати самостійно дихати.Дякуємо всій команді спеціалістів Охматдиту, які причетні до лікування маленького пацієнта! Ви рятуєте, ви створюєте, ви надихаєте, ви – це Охматдит.

Пишаємося нашими фахівцями!

Більше фото з операції за посиланням.