Потрапив під обстріл і втратив руку: зараз в Охматдиті лікується 13-річний Артур з Херсонщини


Грудень 19 / 2022

Артур пережив окупацію Херсонщини. Український прапор він заховав у сусідському городі, а українські книжки — під шафою. Коли українські військові звільнили Херсон — здавалося, найстрашніше вже позаду. Але у кінці листопада Артур йшов у гості до подруги та потрапив під обстріл. У нього сильно постраждала ліва рука, дитину забрали до херсонської лікарні.

Врятувати руку було неможливо, тож її довелося ампутувати. У Херсоні оперували під ліхтариками, бо в лікарні не було ні світла, ні води. До НДСЛ «Охматдит» хлопця евакуювали після того, як херсонські лікарі змогли стабілізувати стан підлітка.

«Як я далі буду жити?»— таким були перші слова Артура після ампутації, розповідає мама хлопчика. Медики НДСЛ «Охматдит» продовжили лікування та реабілітацію Артура. Зараз з хлопцем також працюють психологи.

«Надалі на Артура чекає протезування лівої руки. Зараз треба, щоб у хлопчика загорілись рани, щоб спеціалісти лікарні змогли приступити до реабілітації та підготовки до протезування дитини»,— розповідає Валерій Бовкун, завідувач відділення мікрохірургії Охматдиту.

На хлопця ще чекає довгий шлях лікування, протезування та реабілітації фізичної і психологічної. Підліток вже знову почав спілкуватися онлайн зі своїми друзями, хоча перший час відмовлявся від будь-яких розмов.

Деталі — у сюжеті ТСН.