В Україні щороку з’являється на світ понад 400 немовлят з вродженими вадами типу «заяча губа» та іншими.
Така історія й 7-річної Наталки. Півроку тому в житті дівчинки відбулася чи не найщасливіша подія — її вдочерила сім’я Кагаловських. Батьки одразу взялися за вроджений дефект. З таким запитом вони звернулися до Охматдиту. Вада з розщелиною губи потребує складних хірургічних операцій та обов’язкової реабілітації. Біля 40% українських немовлят з такою патологією отримують допомогу в нашій лікарні, у відділенні пластично-реконструктивної мікрохірургії.
«Вади обличчя формуються в перші тижні вагітності й помітні у плода під час ультразвукового дослідження. Тому важливо вчасно почати лікування, — говорить завідувачка відділенням Наталія Тетруєва.— Наприклад, перша операція — пластика губи — робиться в чотири — шість місяців, відновлення піднебіння виконуємо до року, кісткову пластику альвеолярного паростка — після семи років, а виправляємо ніс десь у 15 років. Коли йдеться про таку патологію, як «заяча губа», неможливо повністю виконати корекцію під час одного хірургічного втручання. Маючи великий досвід, складаємо поетапний план лікування».
«Крім того, зараз ми розширюємо співпрацю з такою відомою Міжнародною благодійною організацією, як Smile Train. Вона опікується маленькими пацієнтами з патологіями та дефектами обличчя по всьому світу, з 2009 року співпрацює з «Охматдитом». Новим етапом співпраці стане залучення до програм реабілітації ортодонтів, логопедів та психологів. Таким чином лікарі зможуть не тільки позбавити дитину вади обличчя, але й вберегти від психологічних травм», — зауважив генеральний директор НДСЛ «Охматдит» Володимир Жовнір.Ситуація ж Наталочки була ускладнена тим, що раніше вона перенесла одну операцію. На жаль, невдалу. Щоб виправити помилки інших лікарів, нашим медикам потрібно зробити серію втручань. З дівчинкою працюють щелепно-лицьові хірурги Охматдиту: Тетруєва Наталія Андріївна, Голубченко Олег Ігорович Олег Голубченко та команда інших спеціалістів.
Наталці вже зробили першу операцію, під час якої усували не лише ваду, а й наслідки попереднього втручання — рубці на носику та губах. Зараз дитина займається з логопедом та старанно вчить шкільні предмети, а ортодонт зробив дівчинці спеціальну пластину, яка сприяє формуванню правильного прикусу. Попереду можливі ще операції, реабілітації та багато роботи. Одне знаємо точно: Наталка має бути щасливою. І ми докладемо всіх зусиль, щоб перетворити історію про «заячу губу» на спогад минулого.
Повну історію про лікування Наталки можна дізнатися у матеріалі видання ФАКТИ.