Вітаємо з Міжнародним днем невролога!


Грудень 1 / 2021

Це вони знають справжню ціну нашим «нервам» і допомагають вберегти здоров’я! В межах Охматдиту працює одразу 2 відділення неврології — поліклініка та стаціонар лікарні. І щодня вони разом роблять титанічну роботу, щоб кожна дитина отримала найкращу допомогу.

До Охматдиту на лікування потрапляють близько 1000 пацієнтів з усіх регіонів України. Третина пацієнтів надходить зі складними формами епілепсії. Для них у відділенні проводять нічний довготривалий відео-ЕЕГ моніторинг, що дозволяє точно встановити діагноз. Лікарі відділення мають справу і з групою демієлінізуючих захворювань (розсіяний склероз, міастенія, оптикомієліт). Для пацієнтів з нейром‘язовими захворюваннями (міопатії, аміотрофії, поліневропатії, міастенія) проводять додаткове обстеження — електронейроміографію. Її також роблять пацієнтам з соматичних та хірургічних відділень в межах передхірургічної підготовки пацієнтів. Останнім часом зросла кількість пацієнтів з черепно-мозковими травмами та судинною патологією, вадами розвитку нервової системи. Мета лікарів у такому випадку покращити якість життя та надати рекомендації для подальшої реабілітації. Фахівці відділення консультують у інших підрозділах лікарні та багатьох медичних установах. Керує відділенням Савченко Олена Іванівна.

Колектив медиків поліклініки на чолі з Кулик Лілією Іванівною займається спеціалізованою консультативною допомогою. Це й нейрофункціональні обстеження, обстеження соматичного статусу. Їх завдання: попередити інвалідизацію дитини та зменшити дезадаптацію. Наші пацієнти можуть отримати рекомендації від головних спеціалістів МОЗ України. До компетенції відділення входять: реабілітація дітей з органічним ураженням нервової системи, реабілітація мовленнєвої патології, а також лікувально-корекційна допомога: рекомендації щодо амбулаторного лікування за місцем проживання дитини, направлення до неврологічного стаціонару нашої лікарні. Щорічно відділення поліклініки б’є усі рекорди та надає допомогу близько 11 тисячам дітей.

Дорогі неврологи! Хочеться побажати вам міцних нервів та душевного спокою. Ви як ніхто знаєте важливість бойового духу у розв’язанні будь-якої проблеми. Нехай ваші професійні та особисті рішення завжди будуть правильними, а наснага до перемог та досягнень лише примножується. Вітаємо!