За неповні 8 місяців 2021 року лікарні вдалося перевищити кількість трансплантацій за весь 2020 рік: зроблено вже 31 пересадок проти 26 минулого року.
Це — справжнє досягнення мультидисциплінарної команди фахівців Охматдиту.
З минулого року у відділенні трансплантації кісткового мозку Охматдиту проводять всі типи алогенної трансплантації дітям з усіх куточків країни. У квітні 2020-го тут зробили потужний крок для української медицини та виконали першу неродинну трансплантацію кісткового мозку в історії України. Донора знайшли у Німеччині, завдяки Український реєстр донорів кісткового мозку. Ця процедура дала шанс тисячам пацієнтів: як дітям, так і дорослим.
За останніми даними ВООЗ онкологічні захворювання є основною причиною смертності у дітей, а злоякісні захворювання крові — найрозповсюдженішим різновидом дитячого раку. Згідно з демографічними та епідеміологічними даними, щороку в Україні алогенної трансплантації кісткового мозку потребують близько 100-150 дітей. З них — 60-70% не мають сумісного родинного донора. Тепер усім цим дітям можна допомогти в Україні.
Це позначилося й на ціні. За даними розрахунку державного тарифу алогенної трансплантації проведення такої процедури обходиться державі у 65-90 тисяч доларів. Це вдвічі дешевше, аніж в Туреччині, у три-чотири рази менше за трансплантацію в Ізраїлі чи Німеччині.Дуже пишаємося тим, що відділення ТКМ може забезпечити 50-60% всіх національних потреб. Для того, щоб Україна досягла повної «трансплантаційної незалежності», потрібно розбудовувати також трансплантаційні центри на місцях. Наші лікарі вже допомагають колегам з інших регіонів розвивати трансплантаційний напрямок на благо українських дітей.
На першому фото хлопчик Назар, якому першому в Україні зробили трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора та дівчинка Дарина, якій також в Охматдиті зробили неродинну ТКМ. А вчора ввечері трансплантацію провели 9-річному хлопчику Максиму з Запоріжжя, у якого гостра мієлоїдна лейкемія. Тримаємо кулаки та бажаємо здоров`я дітям.