«Розбудова системи забезпечення якості клінічних лабораторних досліджень в Україні»: відбулась дев’ята науково-практична конференція з міжнародною участю, яка обʼєднала українських та іноземних спеціалістів.
24-25 жовтня 2023 року у м. Києві пройшла ІХ Науково-практична конференція з міжнародною участю «Розбудова системи забезпечення якості клінічних лабораторних досліджень в Україні».
Організатори Конференції: МОЗ України, Асоціація забезпечення якості лабораторної медицини та НДСЛ «Охматдит» МОЗ України.
Для участі в Конференції були запрошені фахівці медичних лабораторій, які брали участь в Програмах зовнішньої оцінки якості клінічних лабораторних досліджень (МПР)- програмах перевірки кваліфікації та члени Асоціації забезпечення якості лабораторної медицини. Програми (МПР) висвітлили низку проблем в роботі медичних лабораторій, які вимагають негайного вирішення шляхом системних змін та впровадження корегуючих дій.
Метою даної Конференції є узгодження стратегії подальшої розбудови системи менеджменту якості медичних лабораторій, як передумови їх подальшої акредитації та забезпечення безпеки пацієнтів, ознайомлення з сучасними підходами до планування та управління якістю лабораторних досліджень, узагальнення набутого досвіду. Ключовою темою першого пленарного засідання Конференції є ознайомлення з сучасними технологіями та основними напрямками розвитку лабораторної медицини в країні, алгоритмами лабораторного супроводу органної трансплантації.
У роботі Конференції взяли участь директор Департаменту високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ України Василь Стрілка, генеральний директор Українського центру трансплант-координації Дмитро Коваль, 7 закордонних міжнародних експертів в галузі лабораторної медицини, в т.ч. професор Greg Miller (США) та понад 450 фахівців лабораторної медицини з усіх регіонів України.
Під час конференції було проведено 4 пленарних, 4 секційних засідань та майстер-клас «Перехід медичних лабораторій на нову версію стандарту ISO 15189:2022». Було заслухано понад 40 доповідей, в т. ч. іноземних провідних спеціалістів з Австрії, Ізраїлю, Німеччини, Польщі, Естонії, США та Швейцарії в галузях клінічної хімії, імунохімії, гематології, мікробіології, лабораторної генетики, лабораторної аналітики та загальних підходів до лабораторного супроводу органної трансплантації.
На Конференції розглянули питання порядку підготовки медичних лабораторій країни до акредитації на відповідність стандарту ДСТУ ЕN ISO 15189:2015, концептуальні питання стратегії планування та управління якістю клінічних лабораторних досліджень та обговорилися подальші шляхи розбудови системи забезпечення якості клінічних лабораторних досліджень в Україні.
Дякуємо за продуктивну роботу та обмін досвідом!