Розширений неонатальний скринінг в Україні: впровадження європейського та світового досвіду


Червень 24 / 2022

З нагоди Міжнародного дня неонатального скринінгу вперше в Україні пройде міжнародна конференція з питань неонатального скринінгу. Минуло понад п’ятдесят років, як масовий скринінг новонароджених вперше дозволив виявляти і починати пресимптоматичне лікування тяжких спадкових захворювань. Постійний розвиток діагностичних і терапевтичних можливостей дозволив знизити малюкову інвалідизацію і смертність.

У 2021 році Міністерство охорони здоров’я України спільно з Асоціацією спеціалістів з медичної та лабораторної генетики (ВАСМЛГ) розробили проект та підготували базу для впровадження нової системи розширеного скринінгу новонароджених, який включає виявлення 21 тяжкого рідкісного захворювання. Національна програма повинна була стартувати 1 червня 2022 року. На жаль, страшна війна, яку росія розпочала проти нашої країни, втрутилася у впровадження цієї системи, але не зупинила його.

28 червня, в день народження «батька» неонатального скринінгу Роберта Гатрі, в Охматдиті пройде Науково-практична конференція. Організатори конференції: •Національний університет охорони здоров’я імені П.Л.Шупика;•Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит» МОЗ України;Всеукраїнська асоціація спеціалістів з медичної та лабораторної генетики;За підтримки: •Міністерство охорони здоров’я України; •Європейське товариство генетики людини;•Європейська організація по рідкісним захворюванням;•Європейська референсна мережа.

Програма за посиланням:
https://ukrgenetic.online/wp-content/uploads/2022/06/UA-Програма-2806-3.pdf

Реєстрація за посиланням: https://ukrgenetic.online/2806ukr/
Реєстрація на конференцію — безкоштовна.

Конференція буде проводитись в онлайн режимі. Мова конференції українська, англійська.

Всі зареєстровані учасники одержать сертифікат із нарахуванням балів безперервного професійного розвитку.

Дата: 28 червня 2022 р.
Початок: 09:00