Щелепно-лицьові хірурги Охматдиту видалили рідкісну пухлину на щоці 9-річному хлопчику


Травень 2 / 2024

Ще в листопаді 2022 року 9-річний Нікіта помітив утворення в ділянці правої щоки. Незабаром батьки хлопчика звернулись до щелепно-лицьових хірургів НДСЛ «Охматдит».

Спеціалісти запідозрили наявність у Нікіти пухлини й призначили біопсію та МРТ з контрастом. За результатами обстеження встановили рідкісний для такого віку та локалізації вид пухлини – Шваннома.

Шваннома — це доброякісна пухлина, яка виникає зі шваннівських клітин оболонки нерва. Часто виникають спорадично, але також є типовою знахідкою у пацієнтів з нейрофіброматозом 2 типу. Голова та шия є досить типовою локалізацією для цих пухлин, проте зона верхньої щелепи вражається не так часто.

Тому консиліум щелепно-лицьових хірургів прийняв рішення про проведення планового оперативного втручання.

Після ретельної передопераційної підготовки хлопчика взяли на операційний стіл. Хірургами було здійснено вилущення та радикальне видалення пухлини правої крило-піднебінної ямки.

Близько тижня Нікіта проходив реабілітацію у відділенні, після чого був виписаний додому з рекомендаціями проведення контрольного дослідження. Нещодавно йому зробили повторне МРТ з контрастом, яке підтвердило відсутність негативної динаміки та рецидиву захворювання.

Дякуємо нашій мультидисциплінарній команді, яка творить дива та дає надію тисячам дітей. А Микиті бажаємо здоровʼя та благополуччя.