Спеціалісти Охматдиту провели унікальну отоларингологічну операцію та врятували новонародженого: історія родини військових


Листопад 8 / 2022

Це зараз маленький Іван спокійно лежить у мами на руках, і це — справжня перемога. Коли почалась війна Вікторія навіть не знала, що вже декілька тижнів вагітна. Вона з чоловіком — військовозобов’язані: Вікторія — військовий медик, а її чоловік — військовий. Тож зранку 24 лютого кожен вирушив захищати свій фронт.

Вікторія дізналась про те, що носить під серцем первістка, на початку березня. У той час вона брала участь в чисельних складних операціях з ампутації кінцівок , працювала і вдень, і вночі без вихідних. Недосипання, тяжка праця та постійний стрес відзначились на перебігу вагітності та дали свої ускладнення. Проте покинути місце роботи жінка не могла, та продовжувала рятувати наших військових. На сьомому місяці вагітності у неї сталися передчасні пологи.

Новонароджений Іван важив менше двох кілограмів та з народження перебував на вентиляційній підтримці, бо не міг самостійно дихати. Діагноз поставили спеціалісти Охматдиту — вроджена ларингомаляція. Ця вада розвитку гортані характеризується зміною співвідношення розмірів, фізичних властивостей елементів гортані, що призводить до пролабування цих структур у просвіт гортані на вдосі. Результат — дитина не може самостійно дихати.

«При поступленні у дитини відзначався стридор, обструкція верхніх дихальних шляхів, порушення вентиляції легень з критичним падінням сатурації. Весь час передчасно народжений хлопчик знаходився на неінвазивній вентиляційній підтримці»,— розповідає завідувачка відділення інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей Тетяна Орлова.

Вроджену ваду «м’якої гортані» взялися хірургічно лікувати отоларингологи Охматдиту. Завідувач відділення отоларингології Юрій Молочек розповідає: «Супраглотопластика — оперативне втручання, яке має змінити форму гортані так, щоб гортань не «захлопувалась» на вдосі та дитина могла вільно самостійно дихати. Зараз цю операцію в Україні проводять лише в НДСЛ «Охматдит» МОЗ України. Такі складні хірургічні втручання на ЛОР-органах можливі завдяки сучасним технологіям, які втілені у нашій лікарні».

Завдяки унікальній операції, маленький Іван вже дихає вільно самостійно. Тепер він може лежати у мами на руках без дихальної апаратної підтримки. Кожне врятоване життя та збережене здоров’я — велика перемога, яка б не відбулася без мультидисциплінарної команди лікарні. Ми дякуємо усім нашим спеціалістам, які долучені до лікування цього пацієнта: відділенню інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей, відділенню отоларингології, відділенню інтенсивної терапії, анестезіологам, діагностичній службі, неонатологам, ендоскопістам, бронхологам, лабораторії. Продовжуємо працювати далі!