Маленьку Злату лікарі Охматдиту повернули мало не з того світу. Зараз дівчинка святкує 3-й день народження і сама задуває всі свічки на торті. Її легені активно відновлюються.
Спочатку через токсикоінфекцію у Злати відмовили нирки. Згодом інфекція викликала тяжку пневмонію і відмову легень. Пізніше додався ще й кардит — запалення серце, через що м’яз скорочувався лише на 50%.
Завідувач відділення інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій Олександр Урін зрозумів: потрібна екстракорпоральна мембранна оксигенація (ЕКМО). В Охматдиті такого апарату нема. На допомогу прийшли колеги з Центру дитячої кардіології та кардіохірургії, а також анестезіолог Андрій Висоцький, один з найдосвідченіших спеціалістів з використання ЕКМО в Україні. Щоб працювати з апаратом, потрібен кваліфікований персонал та нагляд 24/7. Усе це змогли організувати в нашій лікарні.
«Це апарат, який дозволяє тимчасово заміщати втрачені функції легень або одночасно легень і серця, як було у Злати, — говорить Андрій Висоцький, лікар-анестезіолог НДСЛ «Охматдит». — Фактично це «милиці» для реанімації. Метод допомагає рятувати пацієнтів, коли всі інші можливості вичерпані».Проте з мультисистемним ураженням, як у Злати, самого ЕКМО було недостатньо. Адміністрація Охматдиту домовилась про співпрацю зі спеціалістами з інших медустанов, щоб використати усі доступні методики задля порятунку дитини.
Після 2 місяців медикаментозного сну дівчинка заново вчилася тримати голівку, ковтати, сидіти й ходити. Після встановлення фонаційного клапана на трахеостому, дитина нарешті змогла почути свій голос. Від несподіванки крихітка злякалась, а потім розплакалась.
Нині Злата вдома: вона радісно бігає, сміється в повний голос та грається з улюбленою кицею Ніко. Про сумний епізод з минулого нагадують лиш потреба робити дихальні вправи та час від часу ходити на обстеження. Легені дитини мають відновитися за пів року.
Більше можна прочитати у статті.