В Охматдиті відбулась науково-практична конференція «Сон — маркер здоров’я дитини»


Березень 18 / 2023

17 березня в НДСЛ «Охматдит» пройшла науково-практична конференція з міжнародною участь, яка присвячена Всесвітньому Дню сну: «Sleep is essential for health». Тема нашої конференції: «Сон — маркер здоров’я дитини».

З 24.02.2022 року, під час повномасштабного вторгнення, руйнівного впливу зазнали всі сфери нашого життя, та особливо продовжує страждати сон. Постійні тривоги та стрес негативно впливають на сон та завдають значної шкоди здоров’ю абсолютно всіх, незалежно від віку, статі. Саме тому ми зібрали найкращих спеціалістів, які поділилися знаннями та досвідом, що може допомогти іншим у лікуванні та покращенні життя

Основні напрямки заходу:

  • сучасна лабораторія сну, як необхідний підрозділ високоспеціалізованої медичної допомоги;
  • значення здорового сну для дитини та профілактика його депривації, особливо у передчасно народжених дітей;
  • сучасні підходи щодо менеджменту пацієнтів з обструктивним апное під час сну;
  • гіперсомнії у дітей;
  • порушення сну як діагностичний критерій стресу;
  • розлади сну у пацієнтів з орфанними захворюваннями та значення полісомнографії для їх менеджменту;
  • епілептична енцефалопатія у дітей та значення електричного епілептичного статусу сну для її формування;
  • порушення сну у пацієнтів з ендокринними порушеннями;
  • патологія очей, яка може виникати при розладах сну.Одним зі спікерів був Антон Токарєв — Доктор Медицини університету Індіани, США, який розповів про раннє формування кортикальних мереж сну в мозку недоношених немовлят.

У конференції взяли участь педіатри, неонатологи, сімейні лікарі, анестезіологи, неврологи, дитячі неврологи, лікарі функціональної діагностики, спеціалісти, які працюють з пацієнтами з орфанними захворюваннями, лікарі відділень інтенсивної терапії, отоларингологи, хірурги, офтальмологи, ендокринологи та всі бажаючі, хто хоче покращити свої знання у даній темі. Конференція пройшла у змішаному форматі. Організаторами конференції були Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит» МОЗ України спільно з Національним університетом охорони здоров’я України ім. П.Л.Шупика.

Запис конференції:

Програма за посиланням.

Дякуємо всім учасникам за знання та досвід, якими ви готові ділитися з іншими!