Стажування фахівців з НДСЛ “ОХМАТДИТ” у Норвегії


Січень 28 / 2019

Стажування фахівців з НДСЛ “ОХМАТДИТ” у Норвегії, м. Осло.

Перший день – знайомство з реабілітаційним центром SUNNAAS, дякую Kirsten Sæther, Jan Nordvik, Anne-Cathrine Kraby за презентацію роботи центру.

Починаючи з першої хвилини презентації міждисциплінарної взаємодії лікарів Mona Strøm та Kristine Sørland, Malin Thulesius, медичної сестри Merete Karsrud, фізичного терапевта Guro Petterson, ерготерапевта Linda Sorensen та нейропсихолога Ingvil Laberg Holthe, розумієш, що найголовніше – це команда фахівців, які працюють разом заради однієї спільної мети. Завдяки фахівцям з центру SUNNAAS, завдяки реабілітаційний системі в цілому, пацієнти отримують безперевну допомогу,починаючи з лікарні до домашнього супроводу. Необхідно створення потужної реабілітаційної системи крок за кроком в нашій країні, від гострої реабілітації до домашнього спостереження фахівцями, з головною думкою про активність та участь дитини.

Другий день – Oslo University Hospital, Rikshospitalet. І знову можливість побачити, як разом збирається команда, але вже нейрохірургічного дитячого відділення. Дякуюємо завідуючому відділенням Bernt J. Due -Tonnessen та Ulrikke Wiig за новий досвід та знання.

Після презентації фізичного терапевта Reidun Jahnsen та ерготерапевта Gunvor Klevberg, зрозуміло як важлива програма моніторингу для пацієнтів з CP, створення такої системи у нас. CPOP для Норвегії, і більш знайома CPUP для Швеції.

Третій день – повернення до реабілітаційного центру та можливість спостерігати за роботою фахівців. Найчастіше питання -з яким обладнанням працюють у центрі, хочеться зауважити, що всі фахівці сходилися в думці про те, що найголовніше – це розуміння моделі МКФ, постановка цілей для пацієнта та командна взаємодія. 
Четвертий день- і знову нейрохірургічний день, Oslo University Hospital, Ulleval. Було важливо почути, що фізичні терапевти починають свою роботу у палатах інтенсивної терапії.

Дякуємо лікарю Hilde Margrete Dahl та фізичному терапевту Charlotte Sinding- Larsen за презентацію відділення гострої дитячої реабілітації. Чекаємо колег з Норвегії у гості та сподіваємось на плідну співпрацю!