Створення Асоціації дитячих лікарень та Медико-експертного кризового центру


Листопад 24 / 2021

Шановні журналісти, запрошуємо вас на прес-конференцію, присвячену презентації унікального Медико-експертного кризового центру, який створюється завдяки співпраці медиків та правоохоронців, а також запуску в Україні Асоціації дитячих лікарень.

Нова асоціація має поглибити вже наявні зв’язки між різними медустановами, прокласти стежку для нових співпраць. Фактично Асоціація стане єдиною мережею дитячих медзакладів країни і зможе консолідувати весь досвід та напрацювання сучасної педіатрії.

Також на основі асоціації буде створено медико-експертний кризовий центр, який допомагатиме запобігати та вирішувати вже наявні медико-соціальні проблеми. Такі як: дитячі залежності, насилля, суїцидальні спроби. А поєднання зусиль з правоохоронцями дозволить попереджати злочини, які безпосередньо пов’язані з проблемами залежностей і девіантною поведінкою неповнолітніх.

Завдяки об’єднанню будуть розвиватися медичні практики, відбуватиметься збір статистичних даних, проводитиметься навчання та наукові дослідження, відбудеться налагодження зв’язків з правоохоронними органами та органами влади. Планується, що така спільнота сприятиме розв’язанню сучасних проблем галузі, а лікарі, в межах асоціації, зможуть брати участь у розробці та затвердженні протоколів надання медичної допомоги та безперервно навчатися.

Лікарі Охматдиту все частіше фіксують нерадісну статистику:

  • Вік дітей, що роблять спроби суїциду знижується до 10-12 років
  • За 9 місяців 2021 року 177 дітей надійшло з ознаками отруєння психоактивними речовинами та алкоголем. 40% з них у такий спосіб хотіли вкоротити собі віку.
  • 15% дітей пробували алкоголь та наркотичні речовини у 9-10 років.
  • Збільшення випадків насильства над дітьми.

Найновішу статистику, подробиці про превенцію злочинів та травм, порядок роботи нового центру розповімо під час події.

Ці проблеми — загальнонаціональні, з ними стикають лікарі по всій Україні, тож і вирішувати їх необхідно комплексно. НДСЛ «Охматдит» запрошує до об’єднання українські лікарні, аби разом запобігати та вирішувати медико-соціальні проблеми.

Асоціація дитячих лікарень України має на меті підіймати не лише медичні питання. Серед провідних тем: координація спеціалізованої медичної допомоги, ефективний менеджмент у педіатрії, розвиток науки та інноваційної діяльності, передача нових технологій у регіони, координація наукових досліджень, попередження та робота з медико-соціальними кризовими випадками, адекватне фінансування та правовий захист медичних працівників. Вже 20 лікарень з різних регіонів України підтримали ініціативу Охматдиту. Серед яких: Харківська, Тернопільська, Полтавська, Вінницька, Черкаська обласні дитячі клінічні лікарні. Загалом Охматдит планує залучити до Асоціації понад 100 дитячих лікувальних закладів.

Спікери заходу:

  • Володимир Жовнір – генеральний директор НДСЛ «Охматдит», д.мед.наук, Заслужений лікар України.
  • Анна Міщенко – радниця Міністра МВС України.
  • Олена Анопрієнко – завідувачка Центру медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги НДСЛ «Охматдит», канд.психол.наук.
  • Олексій Власов – генеральний директор КП «Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня», д.мед.наук, Заслужений лікар України.
  • Оксана Піонтковська — генеральний директор КНП Харківської обласної ради «Обласна дитяча клінічна лікарня №1», д.мед.наук, професор, Заслужений лікар України.
  • Василь Богдан – начальник Управління ювенальної превенції Нацполіції.

Дата: 25.11.2021. Час: початок о 12:00.

Місце: вул. Чорновола 28/1, актова зала нового корпусу НДСЛ «Охматдит».
Акредитація журналістів за посиланням.
Або за номером: 093-033-7699.