Створення Асоціації дитячих лікарень та Медико-експертного центру


Листопад 25 / 2021

25 листопада в Охматдиті відбулась прес-конференція, присвячена створенню в Україні Асоціації дитячих лікарень та презентації унікального Медико-експертного кризового центру, який створюється завдяки співпраці медиків та правоохоронців.

Завдяки об’єднанню будуть розвиватися медичні практики, відбуватиметься збір статистичних даних, проводитиметься навчання та наукові дослідження, відбудеться налагодження зв’язків з правоохоронними органами та органами влади.«Асоціація фактично стане єдиною мережею дитячих медзакладів країни і зможе консолідувати весь досвід та напрацювання сучасної педіатрії. Планується, що така спільнота сприятиме розв’язанню сучасних проблем галузі, а лікарі, в межах асоціації, зможуть брати участь у розробці та затвердженні протоколів надання медичної допомоги та безперервно навчатися», — ділиться Володимир Жовнір, генеральний директор НДСЛ «Охматдит», д.мед.наук, Заслужений лікар України.

Також на основі Асоціації буде створено Медико-експертний кризовий центр, який допомагатиме запобігати та вирішувати вже наявні медико-соціальні проблеми. Такі як: дитячі залежності, насилля, суїцидальні спроби.

Лікарі Охматдиту все частіше фіксують нерадісну статистику:.

  • Вік дітей, що роблять спроби суїциду знижується до 10-12 років.
  • За 9 місяців 2021 року 177 дітей надійшло з ознаками отруєння психоактивними речовинами та алкоголем. 40% з них у такий спосіб хотіли вкоротити собі віку.
  • 15% дітей пробували алкоголь та наркотичні речовини у 9-10 років.

«В Охматдиті ми щодня стикаємось з безліччю кризових ситуацій, у які потрапили діти. Ми спостерігаємо зменшення віку дітей, що вчиняють суїцидальні спроби, збільшення випадків алкогольних та наркотичних отруєнь, насильства над дітьми. До Національної лікарні пацієнти потрапляють вже після кризової ситуації. Але ми хочемо запобігати таким випадкам»,— зауважила Олена Анопрієнко, завідувачка Центру медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги НДСЛ «Охматдит», канд. психол. наук.

15% дітей пробували алкоголь та наркотичні речовини у 9-10 років«В Охматдиті ми щодня стикаємось з безліччю кризових ситуацій, у які потрапили діти. Ми спостерігаємо зменшення віку дітей, що вчиняють суїцидальні спроби, збільшення випадків алкогольних та наркотичних отруєнь, насильства над дітьми. До Національної лікарні пацієнти потрапляють вже після кризової ситуації. Але ми хочемо запобігати таким випадкам»,— зауважила Олена Анопрієнко, завідувачка Центру медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги НДСЛ «Охматдит», канд.психол.наук.

Ці проблеми — загальнонаціональні, з ними стикаються лікарі по всій Україні.Медико-експертний кризовий центр буде активно співпрацюватиме з правоохоронцями, щоб запобігати злочинам, пов’язаним з проблемами залежностей і девіантною поведінкою неповнолітніх.«Ми створюємо цей центр для того, щоб навчити усіх людей, дотичних до дитини, вчасно розпізнавати проблеми, які в неї є. Це залежності, сексуальне або психологічне насилля, булінг, такі серйозні розлади харчування, як анорексія чи булемія та інше. Не буває дітей, які не хочуть навчатися чи не хочуть соціалізуватись. Питання в тому, з яких причин вони не можуть це робити. Виявивши проблему, розібравшись з причинами, ми зможемо допомогти дитині. Щоб у майбутньому вона не стала людиною, яка вчиняє злочин, чи жертвою злочину», – зазначила радник міністра внутрішніх справ Анна Міщенко. “А зробити це зможуть, завдяки тренінгам, і батьки, і вчителі, і психологи, і ювенальні поліцейські», – додала вона. За словами Міщенко, цей центр планується запустити на початку наступного року, щоб вже з лютого почати проводити перші тренінги.

20 лікарень з різних регіонів України вже підтримали ініціативу Охматдиту. Серед яких: Харківська, Тернопільська, Полтавська, Вінницька, Черкаська обласні дитячі клінічні лікарні. Загалом Охматдит планує залучити до Асоціації понад 100 дитячих лікувальних закладів.

До прес-конференції онлайн долучилися лікарі з усіх регіонів України. А Оксана Піонтковська — генеральний директор Харківської обласної дитячої клінічної лікарні №1, д.мед.н., професор, Заслужений лікар України та Олексій Власов – генеральний директор КП «Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня», д. мед. н., Заслужений лікар України завітали на конференцію особисто.

Ми дякуємо лікарям, правоохоронцям, журналістам та гостям за участь у події.

Працюємо заради майбутнього українських дітей!