Святкуємо День офтальмолога!


Листопад 11 / 2021

Велике свято для Охматдиту, адже ми вітаємо лікарів одразу двох підрозділів — Відділення дитячої офтальмології та мікрохірургії ока лікарні та Відділення дитячої офтальмології поліклініки Охматдиту.

Саме лікарі-офтальмологи діагностують стан очей малечі та першими виявляють відхилення. Бути першими для наших офтальмологів — звично. Адже дитяча офтальмологія України зародилась саме в Охматдиті завдяки талановитій та самовідданій лікарці Надії Ісаківні Пільман. Вона у 1957 році ініціювала відкриття відділення дитячої офтальмології й очолювала його до 1983 року. Пізніше робота продовжувалась досвідченим лікарем Іваніною Валентиною Іванівною. Підрозділ став колискою надпотужних спеціалістів усієї України.

Нині команда стаціонару та поліклініки разом бореться за гострий зір українських дітей. Щорічно у Відділенні дитячої офтальмології та мікрохірургії ока, яке з 2006 року очолює доктор медичних наук Юрій Вікторович Барінов, здійснюється близько 1000 оперативних втручань, а стаціонарне лікування проходять більше 1500 маленьких пацієнтів! Відділення є клінічною базою одразу двох кафедр: кафедри офтальмології НУОЗ імені П.Л Шупика та кафедри офтальмології Луганського державного медичного університету. Над кожним випадком тут працює мультидисциплінарна команда. Допомогу отримують навіть крихітні пацієнти: у відділенні здійснюють лікування недоношених діток.

Основними напрямками роботи відділення є хірургічне лікування складної вродженої та набутої патології органу зору; лікування важких запальних захворювань очей, в тому числі аутоімунних; офтальмоонкологія; лікування та моніторинг немовлят з ретинопатією недоношених. Унікальним для цілої України в напрямку лікування недоношених є вітректомія при відшаруванні сітківки в глибоко недоношеному віці. Окрім того, виконуються хірургічні втручання для боротьби з дитячою сліпотою на різних стадіях ретинопатії.

Лікарі з Відділення дитячої офтальмології поліклініки НДСЛ Охматдит під керівництвом Строкової Марини Вікторівни невтомно консультують та лікують тисячі пацієнтів! Без перебільшень: минулого року тут отримали допомогу 4150 дітей з різних регіонів України. Відділення має кабінет охорони зору, де лікуються діти з амбліопією, косоокістю, порушенням рефракції та акомодації.

Шановні наші лікарі, ми вітаємо вас з професійним святом! Ми знаємо: щоб рятувати зір, потрібно бачити серцем. Важко переоцінити ваш вклад у боротьбу з дитячою сліпотою та різними захворюваннями ока. Нехай кожен з вас має вдосталь сил та пильності, що допомагатимуть на кожному кроці вашого професійного шляху. Своїм впевненим поглядом у майбутнє ми завдячуємо вашій щоденній праці.