Травмпункт


Травматологічний пункт НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України заснований у 1976 році. Травматологічний пункт розташований на 1-му поверсі лівого крила хірургічного корпусу.

Травматологічний пункт цілодобово надає медичну допомогу дітям з травмами з усіх районів м. Києва, при необхідності – хворим з інших міст України. Травмпункт є місцем надання первинної допомоги дітям з політравмою, а також дітям, які потребують госпіталізації до відділень ортопедії та пластично-реконструктивної мікрохірургії. При необхідності на травматологічному пункті проводять оперативні втручання.

Травматологічний пункт надає невідкладну кваліфіковану травматологічну допомогу всім без винятку травмованим до 18-річного віку з різними ушкодженнями опорно-рухового апарату у такому обсязі:

  • первинна хірургічна обробка ран верхніх, нижніх кінцівок та тулуба, м’яких тканин волосистої частини голови;
  • зупинка зовнішньої кровотечі;
  • видалення неглибоко розміщених чужорідних тіл
  • первинний сухожилків шов згиначів та розгиначів пальців стопи;
  • репозиція відламків кісток ключиці, плечової кісток, кісток передпліччя, п’ясних та плеснових кісток, кісток гомілки, фаланг стопи;
  • усунення вивихів плеча, передпліччя, пальців кисті, ступні, підвивиху та вивиху у ключично-стернальному та ключично-акроміальному з’єднанні;
  • накладання гіпсових імобілізуючих та ортезних пов’язок, новокаїнові та інші блокади та пункції суглобів.

На сьогоднішній день на травматологічному пункті впроваджуються малоінвазивні методи оперативного втручання (транскутанне проведення спиць Кіршнера після закритої репозиції відламків кісток, що мають тенденцію до зміщення). Всі лікарі травмпункту застосовують сучасні методи лікування згідно рекомендацій AO Foundation (міжнародна асоціація остеосинтезу). 50 % лікарів-ортопедів-травматологів пройшли стажування у провідних клініках країн Європи.