Три перші пересадки нирки від повномасштабного вторгнення в Охматдиті пройшли успішно!


Липень 29 / 2022

Маленькі пацієнти їдуть додому з подарунками, а наша команда готова допомогти українським дітям з нирковою недостатністю.

7 березня з лікарні довелося евакуювати 25 дітей з відділення інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій Охматдиту — більшість з них мали ниркову недостатність, жили на гемодіалізі та чекали на пересадки нирок. Перенести стаціонарну апаратуру в укриття було неможливо. Медики та персонал чим змогли укріпили вікна в приміщеннях, де діти вимушено лежали по декілька годин щонайменше тричі на тиждень. Проте життєво необхідний гемодіаліз наражав пацієнтів на небезпеку під час обстрілів Києва. Трансплантація органів тимчасово призупинилась.

28 квітня 12 пацієнтів повернулися до Охматдиту. Весь час лікарня працювала безперебійно, витримуючи навантаження нових і нових пацієнтів, поранених через війну. Але й відмовлятися від попередніх планів та допомоги дітям, які чекали надто довго, — лікарі не збиралися.

7-річна Софія та 11-річний Максим були одними з перших, хто повернувся. Після евакуації вони стали не просто сусідами: тепер вони мають нирки від одного донора. Родина 41-річної жінки, якій констатували діагноз смерть мозку, погодилась віддати органи на пересадку. Оперували дітей в один день: Максим пішов на пересадку об 11, Софійка була наступною. Нирки прижилися, тож діти покинули лікарню, яка була їх домом декілька років. Максим побачив 2 братиків та сестру, з якими не зустрічався 2 роки. Софійка на згадку подарувала власноруч зроблений браслет своєму «брату по нирці». Третій пацієнт, 9-річний Ярослав, якому успішно пересадили нирку, має дещо іншу історію. В Охматдиті він пробув лише 1,5 місяця. Лікарі з’ясували, що мама Наталія підходить як донор. Жінка каже, що не сумнівалась ані хвилини та вирішила віддати одну нирку єдиному сину.

Про кожну з цих історій можна зняти кіно. Там були і сльози, і відчай, і роки очікування. Та диво все-таки сталося не завдяки, а попри всі труднощі та війну.

До війни в найбільшій дитячій лікарні України вийшли на темпи трансплантацій, коли діти отримали нирку за декілька місяців. Органи переправляли літаками та вертольотами з інших регіонів, де знаходився донор.

Хірург-трансплантолог Олег Святославович Годік зазначає: «Зараз ареал доставки органів в Охматдит обмежений Київщиною. Попри це три успішні пересадки — це сигнал, що Охматдит повертається на довоєнні потужності».

«Зокрема, одна з ключових задач — забезпечити повний цикл лікування пацієнтів. Для цього в Охматдиті працює мультидисциплінарна команда, яка виводить пацієнта з важких станів, стабілізує, проводить замісну ниркову терапію, готує до трансплантації, проводить необхідні реконструктивні операції, підбирає донора, пересаджує орган, спостерігає пацієнта після втручання. Діти за такого догляду практично будь-якої миті готові до пересадки, щойно з’явиться донор», — пояснює Ольга Бабічева, завідувачка відділення інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій Охматдиту.

Ярославу, Максиму та Софії на згадку про виписку волонтерка та благодійниця Охматдиту Кристина підготувала подарунки, про які вони мріяли. Ярослав отримав велосипед, Софійці подарували ляльковий будинок, а Максим ще в палаті почав збирати Феррарі з лего-конструктора. На питання про мрії діти відверто губляться, адже головне їх бажання — нова нирка — вже здійснилося.

Наша команда готова допомогти українським дітям з нирковою недостатністю!

Для консультацій:

За потребою замісної ниркової терапії, ви можете звернутися за консультацією:
044 236 52 13 — відділення інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій;

У відділенні лікують пацієнтів з нирковою недостатністю. Завідувачка відділення Ольга Володимирівна Бабічева Olga Babicheva.

За потребою консультації з приводу трансплантації нирки чи печінки, звертайтеся до хірурга-трансплантолога Олега Святославовича Годіка Oleg Godik — 0 (50) 543 37 81.