Трирічний хлопчик проковтнув магніти та понад місяць жив з ними: спеціалісти Охматдиту вилучили сторонні предмети


Січень 24 / 2023

Магніти у трирічного хлопчика виявили випадково. Батьки звернулися до лікаря, коли дитина застудилася. Під час обстеження малюка у педіатра, лікар призначив рентген-знімок, на якому побачили неприємну знахідку — 8 магнітів, замкнутих в коло.

Де дитина знайшла магніти залишається загадкою, оскільки вдома таких іграшок немає. Родину негайно відправили в Охматдит. При дообстеженні було виявлено чотири погріти в шлунку, а решту — поза ним. Команда фахівців ургентної хірургії та ендоскопії вилучили сторонні предмети. Частину магнітів вдалося вилучили ендоскопічно, інші — з допомогою хірургічного втручання (лапаротомії).

Завідувачка відділення ендоскопії Дарія Ігорівна Вороняк ділиться: «Магніти перебували в стані розпаду і знаходилися в шлунку малюка доволі тривалий час, можливо близько місяця. За цей період виникла перфорація між шлунком та тонкою кишкою».Лікарі закликають батьків не купувати дітям магніти та іграшки, в яких вони наявні. Також бути уважними до симптомів, які можуть свідчити про те, що дитина проковтнула магніти. Серед них біль у животі, блювання та температура.