Центр медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги: як працює важливий підрозділ Охматдиту


Квітень 19 / 2024

Центр медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги – важливий структурний підрозділ НДСЛ «Охматдит», який співпрацює з усіма відділеннями та займається складовою психічного здоровʼя.

«Перше, з чим стикаються діти в умовах стаціонару, – стрес. Стрес від вперше встановленого діагнозу, особливо, якщо захворювання є хронічним та інвалідизуючим. Діти бояться уколів, медичних маніпуляцій, через що можуть ставати складними в комунікації», – розповідає завідувачка центру Олена Анопрієнко.

Психологи допомагають пацієнтам адаптуватися до умов стаціонару та лікування. Окрім того, велике значення має робота з батьками дитини, як з найближчим її оточенням.

Особливе місце в роботі фахівців відділення займають діти, батьки та співробітники лікарні з хронічним воєнним стресом. «У цей складний час ми все частіше стикаємося з дітьми та їхніми батьками, що отримали воєнну травму, внутрішньо переміщеними особами, людьми, що втратили домівку, роботу; дітьми, яким терміново доводиться змінювати місце навчання та середовище загалом. Звісно, все це погіршує психологічний стан пацієнтів», – додає завідувачка.

Крім того, працівники відділення займаються емоційним станом дітей, виявленням та попередженням негативних явищ.

До складу відділення входять лікарі-психологи, лікарі-психіатри, логопеди та працівники соціальної групи. У їхні обовʼязки входять екстрені та планові консультації, супровід дітей з хронічними патологіями, курація профільних відділень лікарні, а також профілактика та лікування професійного вигорання співробітників. Логопеди займаються оцінкою вад мовлення, корекційною допомогою дітям, а також проблемою ковтання у відділеннях, які опікуються недоношеними новонародженими.

Функція центру охоплює не тільки медичну, а й соціальну сферу. Працівники соціальної групи ведуть всі ситуації, повʼязані з порушенням прав дитини. Співробітники центру медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги є частиною великої мультидисциплінарної бригади лікарні «Охматдит», у фокусі уваги якої є життя та здоровʼя дитини. Дякуємо всім спеціалістам, які працюють у команді задля пацієнтів!

За консультацією звертайтесь за телефоном +38 044 239 87 18.