Центр служби крові Охматдиту


Квітень 6 / 2023

Центр служби крові НДСЛ «Охматдит» забезпечує пацієнтів лікарні всіма необхідними компонентами крові, для надання висококваліфікованої медичної допомоги.

Компоненти крові допомагають нашим спеціалістам рятувати маленькі життя. Вони необхідні при оперативних втручаннях, лікуванні тяжких соматичних пацієнтів, недоношених дітей, онкогематологічних та онкологічних хворих, трансплантації кісткового мозку, нирок та печінки, наданні екстреної медичної допомоги.

Центр служби крові НДСЛ «Охматдит» МОЗ України складається з 5 відділень:

  • Відділення комплектування донорських кадрів;
  • Відділення заготівлі донорської крові;
  • Відділення організації трансфузіологичної допомоги;
  • Відділення клінічної трансфузіології;
  • Відділення кріозбереження та клітинних технологій.

Компоненти крові (еритроцити, тромбоцити, плазма), які використовуються для пацієнтів лікарні — безпечні та клінічно ефективні, завдяки якісному обстеженню донорів та дослідженню зразків донорської крові згідно з міжнародними стандартами, в тому числі методом ПЛР на інфекції, що можуть передаватися через кров. Усі компоненти крові — лейкофільтровані, опроміненні та, за необхідністю, патогенредуковані, для зменшення ризиків імовірних побічних реакцій внаслідок переливання.

Відділення клінічної трансфузіології виконує колекції гемопоетичних стовбурових клітин периферійної крові методом аферез та кісткового мозку методом аспірації кісткового мозку. Також відділенння виконує еферентні методи лікування пацієнтам онкогематологічних відділень, а саме: плазмаферез, екстракорпоральний фотоферез та лейкоредукція.

Відділення кріозбереження та клітинних технологій (ВККТ) має унікальні технології кріозбереження стовбурових гемопоетичних та мезенхімальних клітин, що дозволяє зберегти їх життєздатність. Виділення та нарощування мезенхімальних клітин з подальшим кріозбереженням для клітитинної терапії. Це особливо важливо для пацієнтів з онкогематологічними захворюваннями. Для збереження фертильності таких пацієнтів у ВККТ впроваджено новий напрямок – кріозбереження гермінативних клітин.