«У мене численні поранення, немає двох пальців на руці»


Травень 18 / 2022

Коли на Донбасі почалася війна, Олегу було 16. Він закінчував школу, вступив до Києва на юридичний факультет, аби захищати Україну на міжнародному правовому фронті. Після — повернувся до рідного містечка Лиман, підконтрольного Україні. Там разом з мамою надавав юридичні послуги, цікавився ІТ.

Коли російські війська розпочали повномасштабне вторгнення, уся родина хлопця залишалася в рідному місті. Бабусі Олега — 80 років, вона має багато захворювань, тож просила не покидати домівку. Батько, мама і син влаштували нічні чергування, аби, при нагальній потребі, спускатися у підвал. Його вони облаштували необхідними речима, аби пережити блокаду.

Увесь цей час хлопець, завдяки своїм ІТ-навичкам, вів активну інформаційну війну з росіянами: блокував пропагандистські телеграм-канали, поширював правдиву інформацію про російсько-українську війну. 23 квітня у місто почали прориватися російські окупаційні війська. Наступного дня, на Пасху, місто опинилося під авіанальотом росіян.

Олег якраз був біля будинку, коли у сусідський дім влучила ракета. Хлопець розповідає, почув гучний свист, який наближався до нього. Він встиг згрупуватися, а далі був вибух: все навколо змішалося, хлопця відкинуло та засипало шифером. Олегу осколками пробило зап’ястя, стегно, стопу, поранило голову, він отримав перелами кісток руки, почались сильні кровотечі. Олег не пам’ятає болю, в його пам’яті залишився жахливий запах будівельного сміття, бо все навколо перетворилося на руїни. Собака сім’ї загинула через цю атаку.

Завдяки ДСНС України, попри продовження атаки, хлопця доправили до лікарні Краматорська. Там лікарі врятували його життя, але вимушені були ампутувати 2 пальці на руці. Мати Олега розповідає, у лікарні було дуже багато поранених, за той день вона «побувала в пеклі». Вночі родина рушила у Київ до Охматдиту. Попри комендантську годину, поранених пропустили на всіх блок-постах. Посеред ночі вони прибули до нашої лікарні.

Тут постраждалим була надана невідкладна медична допомога: хлопцю зробили необхідні діагностичні дослідження у приймальному відділенні, взяли аналізи, провели негайне оперативне втручання, а з мамою працювали психологи. За три тижні в Охматдиті Олег переніс 11 операцій. Остання — з використанням PRP-терапії, апаратуру для якої надали наші американські колеги. Спочатку Олег лікувався у відділенні мікрохірургії НДСЛ «Охматдит», зараз продовжує лікування у відділенні гнійної хірургії. Операції хлопцю також проводили ортопеди. З пацієнтом працюють реабілітологи та психологи.Лікування Олега ще не завершене. Хірурги будуть проводити хлопцю операції, продовжувати лікування, на Олега чекає довга реабілітація. Але родина вірить, їх син — буде здоровим, а Україна — скоро переможе.