Відділення гострої реабілітації Охматдиту отримало статус центру досконалості


Січень 11 / 2024

Міністерство охорони здоров’я уклало меморандуми з лікарнями, де функціонують центри досконалості, для розбудови системи реабілітації.

Центри досконалості – реабілітаційні відділення, які демонструють найкращі підходи до надання реабілітаційної допомоги: мультидисциплінарний підхід, пацієнтоцентричність та найсучасніші доказові методи реабілітації.

Кожен такий центр — осередок передового досвіду та взірець для інших представників галузі. Наразі таких центрів в Україні вже шість і наше відділення є одним з них.

У центрах досконалості мультидисциплінарні реабілітаційні команди з усієї країни мають змогу підвищити власну кваліфікацію та перейняти передовий досвід колег. Навчання відбувається за принципом «команда навчає команду». Наразі визначено наступний перелік центрів досконалості:

  • Відділення гострої дитячої реабілітації НДСЛ «Охматдит».
  • Центр фізичної та реабілітаційної медицини КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради».
  • Відділення фізичної та реабілітаційної медицини КНП «Міська клінічна лікарня №4 Дніпровської міської ради».
  • Відділення фізичної та реабілітаційної медицини КНП «Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології Закарпатської обласної ради».
  • Центр реабілітації Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні ім. акад. О. І. Ющенка.
  • Нейрореабілітаційне відділення КНП «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня».

Мультидисциплінарні тренінгові центри — не про теоретиків, а про практиків, які чи не щодня стикаються з пацієнтами зі складними станами. Зокрема, з черепно-мозковою травмою, множинними ампутаціями або травмою спинного мозку. В таких випадках процес відновлення передбачає тривалу, кропітку, злагоджену та професійну роботу всієї команди. Тож практичний досвід фахівців із центрів досконалості, помножений на здобуті в кращих закордонних клініках знання та навички, неодмінно знадобиться кожному відділенню країни.

Повномасштабна війна не залишає часу на неквапливу трансформацію системи реабілітації. Наша команда готова ділитись досвідом та навчатися, щоб пацієнти отримували найкращу допомогу в Україні.

Меморандум з МОЗ України було підписано у місті Тернопіль, куди мали честь завітати генеральний директор НДСЛ «Охматдит» Володимир Жовнір разом з завідувачем відділення гострої дитячої реабілітації – Павлом Андрєєвим. Там вони обговорили з колегами умови співпраці та перспективи розвитку реабілітації у нашій державі.Дякуємо за продуктивну зустріч колегам та ЗСУ за можливість розвиватися і продовжувати роботу на благо пацієнтів України!