У США відбувся благодійний музичний концерт на підтримку лікарні Охматдит


Травень 31 / 2024

До Дня памʼяті в США, у місті Сіетл штату Вашингтон відбувся благодійний концерт камерного оркестру з України «Київ-класик»Kyiv Classic Orchestra.

Подія відбулась у відомому концертному залі Benaroya Hall. Оркестр, на чолі з головним диригентом Германом Макаренко, провів публіку через розмаїття українських музичних традицій та історію нашого народу. Через музичні твори відомих українських та іноземних композиторів вони доторкнулись до сердець гостей.

Також американські музиканти з усього західного узбережжя підтримали захід. Музикант Allen Vizzutti та Paul Cantelon, виконали твори, написані ними для підтримку народу України в його боротьбі за демократію та свободу. Виконавиця Meeka Quan DiLorenzo виконала композицію “Love and Tears for Ukraine”, яка стала прикладом солідарності американського народу з народом України.

На концерт, щоб підтримати Україну та дітей лікарні Охматдит, завітало більше 500 людей, зал був повний, не залишилось жодного вільного місця. Захід відбувся за підтримки організації “The Humanity Funds” та її СЕО Silke Johnstone, офісу мера міста Сіетл, Benaroya Hall, Ukrainian Association of Washington State, виконавчому і художньому директору “The Seattle Series”, БФ “Охматдит – Здорове дитинство”, а також багатьом соціально-відповідальним компаніям та родинам. Патроном події виступила Національна комісія України у справах ЮНЕСКО. Гості насолодилися музичними творами відомих композиторів. Таких як Микола Леонтович, Мирослав Скорик та інших. Також гості дізнались більше про роботу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» під час війни, вони почули історії постраждалих дітей та лікарів. На очах гостей можна було помітити сльози.

«Наразі музика допомагає, мабуть, кожному з нас відновитися психологічно та фізично. Проте це ще не все – вона ще й допомагає підтримати лікарню Охматдит. Ми вдячні організаторам і учасникам події за небайдужість та увагу до потреб нашої лікарні. Ми вдячні оркестру за проведення сеансів музикотерапії для дітей Охматдиту. Впевнені, що музика також лікує та стабілізує психоемоційний стан. Ми будемо раді, якщо музика принесе нашому медзакладу не тільки психологічну, а ще й матеріальну допомогу для вдосконалення лікарні», — зазначив генеральний директор НДСЛ «Охматдит» Володимир Жовнір.

Кошти, зібрані на заході, підуть на відновлення операційного блоку, травмпункту та відділення інтенсивної терапії, які знаходяться у старому корпусі. Деталі про це ми напишемо пізніше.

Дякуємо кожному, хто допомагає лікарні Охматдит та нашим дітям, дякуємо за підтримку України! Разом ми сила!