У відділенні дитячої та підліткової гінекології Охматдиту оперують кісти яєчників у дівчат методом лапароскопі


Серпень 22 / 2022

Наші спеціалісти проводять такі операції з 2000 року та беруться за видалення навіть таких великих кіст, об’ємом 538 куб.см.

14-річна дівчина, наша пацієнтка, звернулась ще до початку війни в одну з приватних клінік Київщини. Її турбувало збільшення живота і болі. Але, не зважаючи на великі розміри і явні ультразвукові ознаки справжньої пухлини, лікар призначив низкодозований гормональний препарат, який малоефективний навіть при невеликих функціональних кістах.

Лікування не допомогло, а з початком бойових дій лікар евакуювалась і батьки дівчини не могли отримати від неї ніяких порад. Врешті решт, вони звернулись в Охматдит, де завідувачка відділення дитячої та підліткової гінекології к.м.н. І.В. Гаврилова і завідувач операційного відділення І.Н.Мирочник з командою спеціалістів нашої лікарні видалили дермоїдну кісту із збереженням здорової тканини яєчника за допомогою лапароскопії.

Пухлина поміщена в спеціальний мішок endobeg, що дозволяє видалити її із черевної порожнини окремими частинами і, в той же час, запобігає контакту цих частин із внутрішніми органами і розрізом 1 см на передній черевній стінці.

Протягом трьох місяців спостереження, менструальна функція у дівчини в нормі, збережена частина яєчника, що має об’єм 5 см. куб і нормальний кровоток за даними УЗД.Ми бажаємо нашій пацієнтці здоров’я та просимо батьків бути уважними до своїх дітей та вчасно звертатись за медичною допомогою

Фото: Kostiantyn Golinchenko