В Охматдиті провели трансплантацію кісткового мозку 6-річному хлопчику з зони бойових дій


Квітень 10 / 2024

Шестирічний Рома родом з Донеччини. З початку повномасштабного вторгнення його рідне місто Курахове щодня знаходиться під артилерійськими обстрілами. У листопаді 2022 старший брат, який пішов на фронт, отримав поранення. А через 2 тижні після цього від крововиливу у мозок помирає мама Роми. Хлопчик ще й досі не знає, що його мами не стало. Він продовжує думати, що вона на заробітках.

Однак на цьому випробування не завершилися. Ще через 2 тижні Ромі діагностували рак крові.

Близько року дитина проходила лікування у Дніпрі. Згодом був другий після раку вирок, який кожен боїться почути: «рецидив». Виснажливе лікування він продовжував у Дніпрі.

Останнім надскладним етапом лікування була трансплантація кісткового мозку, яку Ромі провели в НДСЛ «Охматдит». Донором для нього став старший брат – він підійшов на сто відсотків.

Від успішної трансплантації минуло два місяці. Тепер на хлопчика чекає реабілітаційний період, що триватиме до року. Рома приходить на обстеження в Охматдит регулярно – двічі на тиждень.Попри складні випробування, завдяки підтримці рідних та друзів Рома знаходить у собі сили та продовжує жити. Тож бажаємо йому бути щасливим, здоровим та усміхненим. Дякуємо спеціалістам лікарні та всім, хто допомагає Ромі впоратися з труднощами!

Дізнатися більше про історію Роми можна у репортажі.