Вічна пам’ять!


Серпень 11 / 2020

10 серпня 2020 року на вісімдесят третьому році життя перестало битися серце Хірурга з великої літери, одного із засновників відділення хірургії новонароджених, лауреата державної премії УССР, доцента кафедри дитячої хірургії Даньшина Тимура Івановича

Народився Тимур Іванович 18 жовтня 1937 року в селищі білі Береги Брянського області.У 1955 році закінчив середню школу № 1 міста Дніпропетровська. З 1956 по 1959 рокі проходив військову службу в Збройних Силах Союзу ССР.В 1960 році вступив до лікувального факультету Дніпропетровського медичного інституту, який закінчив в 1966 році. а розподілом протягом трьох років працював хірургом в Новосьоловської дільничної лікарні Дніпропетровської області. Більше п’ятдесяти років працював лікарем хірургом, виконував надскладні оперативні втручання, займався експериментальною науковою роботою.

З 14 січня 1973 року почав працювати в НДСЛ «Охматдит» МОЗ України (на той час назва лікарні була – Спеціалізована дитяча клінічна лікарня № 14 м. Києва). З серпня 1975 р. – асистент кафедри дитячої хірургії КМІ. З грудня 1985 – доцент кафедри дитячої хірургії КМІ. Захистив кандидатську дисертацію на тему «Хірургічне лікування аневризм внутрішніх яремних вен». Активно займався науковою та експериментальною діяльністю в області дитячої хірургії, автор 123 наукових робіт та 8 авторських винаходів. За наукову роботу «Теоретична розробка нових біодиструктивних полімерів медичного
призначення. Їх експериментальну перевірку, створення технології виробництва та впровадження в клініку» удостоєний Державної премії УССР в області науки та техніки в 1982 році.

Ми завжди будемо пам’ятати його життя, професійні здобутки та людські якості. Фундаментальна академічна школа в області дитячої хірургії, заснована Даньшиним Т.І. в НДСЛ «Охматдит», буде його життєвою спадщиною. Незважаючи на свої наукові заслуги, Тимур Іванович був добросердечним, щирим, завжди надійним та готовим допомогти колегам, співробітникам та членам їх сімей.

Тимур Іванович назавжди залишиться в наших серцях.

Прощання буде проходити 12.08 ( середа) з 12.30 до 13.30 в НДСЛ «Охматдит» ( патоморфологічний корпус).
Відспівування в капличці на Байковому кладовищі о 14.30, кремація о 15.00.