Десята трансплантація нирки відбулась в Охматдиті: досвід та перспективи


Вересень 21 / 2021

Від початку березня 2021 в Охматдиті провели 10 трансплантацій нирок дітям. З яких 5 — від донорів-родичів та 5 від донорів, у яких констатували смерть мозку. До цього часу органні трансплантації в лікарні не проводились. Такі операції стали можливі після внесення змін до законодавства та активній роботі різних відомств, організацій, адміністрації.

Сьогодні на прес-конференцію, присвячену дитячій трансплантації в Україні, завітав 17-річний хлопець Дмитро з мамою. Вони прийшли поділитися своєю історією, подякувати родині донора, лікарям та всім причетним до порятунку хлопця. Дімі на початку вересня зробили трансплантацію нирки в Охматдиті від посмертного донора. До цього його життя залежало від апарату гемодіалізу.

У закладі хлопець перебував з осені, відколи відмовила донорська нирка, яку пересадили у Білорусі три роки тому. Тепер хлопця врятували у рідній країні. Він став десятим, кому зробили органну трансплантацію в Охматдиті.

Доноркою для Діми стала молода дівчина, яка померла внаслідок черепно-мозкової травми у КНП “Київська Міська Клінічна Лікарня Швидкої Медичної Допомоги” ЛШМД, БСП. Після констатації смерті мозку лікарями, батько підписав згоду на донорство органів. Друга нирка дісталася 3-річній дитині в Національний Інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова. А серце отримав пацієнт Інститут серця МОЗ України. Всі ці лікарні є учасниками пілотного проєкту МОЗ України із трансплантації. Тож трансплантації повністю профінансовані державою.

Діма з мамою нарешті поїдуть додому, у Кіровоградську область. А сьогодні на виписці збулась ще одна мрія хлопця – йому подарували спінінг. Першим, що він зробить, коли повернеться додому — поїде на рибалку! Дякуємо лікарям, що дослухаєтесь до бажань дітей і дякуємо Оксані Дмитрієвій за оперативне здійснення.Ми дякуємо Київській лікарні швидкої медичної допомоги, а також трансплант-координаторці Марії Кисіль-Загорянській, командам трансплантологів одразу трьох медичних закладів і, звісно, тим, хто допомагає рухати трансплантацію в Україні на державному рівні: команді МОЗ України та Віктор Ляшко, Оксана Дмитрієва, Український центр трансплант-координації та керівнику Дмитру Ковалю, Василь Стрілка, Ірина Заславець, Svetlana Tykhonenko, і всім причетним. Окремо дякуємо МВС України, Національна поліція України, ДСНС України за підтримку, супровід та аеромедичну допомогу. Разом ми одна команда, яка діє заради порятунку українських громадян!Дякуємо медикам НДСЛ «Охматдит».

Годік О.С. — хірург-трансплантолог; Недбала В.В. — лікар-хірург; Дєгтярьова Д.С. — лікар-хірург; Власенко О.С. — операційна медична сестра; Швец О.О. — операційна медична сестра; Храпак М.О.— лікар-анестезіолог; Водяницький С.Л. — лікар-анестезіолог; Пікута Л.Л. — сестра-анестезистка; Леус О. С. медсестра-анестезистка; Грогуль Є.А – лікар-лаборант.

І всій команді відділення хронічних інтоксикацій, під керівництвом завідувача Бабічевоі О.В, де діти перебувають роками та чекають на трансплантації — лікарі-педіатри: Апалькова В.А., Лук‘янчик С.О.; Кухарець Н.В.; команді медсестер гемодіалізного залу та постових на чолі зі старшою медичною сестрою Хижняк Т.В., а також вихователь Дроботун Є.М.

Світла пам’ять донорці, глибока шана і вдячність родині. Бажаєм всім, хто отримав свій шанс на повноцінне життя – міцного здоров’я!