Відділення інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей


Відділення інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України має багаторічний досвід виходжування передчасно народжених дітей. Медичну допомогу дітям надають досвідчені медичні працівники з мультидисциплінарної  команди фахівців. Наші співробітники проходили стажування за фахом у клініках Канади, США, Японії, Німеччини, Франції, Ірландії, Швеції, Нідерландів, Польщі, Румунії, Угорщини, Болгарії, Словаччини, Італії, Ізраїлю з метою підвищення медичної допомоги дітям України. Лікарі є сертифікованими інструкторами з практики грудного вигодовування та технології «Мама-кенгуру», методів ранньої реабілітації  новонароджених та керуються у своїй роботі міжнародними стандартами лікування, виходжування передчасно народжених дітей, використовують сучасні перинатальні технології.

У відділенні створена унікальна синактивна модель виходжування з розвиваючим доглядом, технологією «мама-кенгуру», сімейно-орієнтований підхід надання медичної допомоги. Вперше в Україні у нашому відділенні в практику виходжування втілені технології неінвазивної респіраторної підтримки, моделі виходжування передчасно народжених дітей за методом «Мати-Кенгуру», інтегративної моделі комплексного нейромоніторингу (отриманий патент на корисну модель),  відкрито першу «Дитячу лабораторію сну», започатковано розвиток медицини дитячого сну.

На разі в кабінеті «Комплексного нейромоніторингу з дитячою лабораторією сну» проводиться багатоканальний ЕЕГ-моніторинг, церебральна оксиметрія за технологією параінфрачервоної спектроскопії (NIRS) та полісомнографія. В дитячій лабораторії сну проводиться дослідження розладів та особливостей формування сну у передчасно народжених дітей за допомогою методу Полісомнографії, який визнаний золотим стандартом дослідження сну. Полісомнографія є високоспецифічною технологією, яка дозволила нашим спеціалістам визначити предиктори порушення сну та дозрівання мозку дитини,  впливати на організацію безпечного, якісного виходжування, зниження захворюваності.

За дітьми, які лікувалися у нашому відділенні, ведеться катамнестичне спостереження з елементами системи раннього втручання протягом першого року життя.  

Започаткована та активно підтримується міжнародна співпраця з клініками Нимеччини, Канади,  Ізраїлю, Фінляндії з метою обміну та запозичення передового досвіду зарубіжних партнерів, проводиться дистанційне телемедичне консультування.


Показання для направлення дітей на стаціонарне лікування до відділення

 1. Глибоко недоношені діти, які потребують лікування, інтенсивного виходжування (неінвазивна респіраторна підтримка СРАР, довготривале парентеральне харчування, фототерапія, корекція метаболічних порушень, гомеостазу та гемостазу, проведення антибактеріальної терапії), кардіо-респіраторного моніторингу, адекватного вигодовування, гуманного постнатального розвиваючого  догляду NIDCAP (Індивідуальна  програма оцінки розвитку) з методом «Кенгуру» та ранньої реабілітації.
 2. Діти з ретинопатією недоношених ІІІ-V ступеня з вагою менше 2500 г для діагностики та лікування.
 3. Недоношені діти з вагою менше 2500 з  вродженою та набутою гідроцефалією, які потребують етапного нейрохірургічного лікування.
 4. Новонароджені діти, які мають хвороби перинатального та неонатального періодів у відповідності з МКХ Х перегляду за винятком дітей, що потребують невідкладної хірургічної допомоги,  проведення ШВЛ з інтубацією трахеі та дітей з клініко-лабораторними проявами гострих кишкових інфекцій.
 5. Недоношені діти з пароксизмальними станами для діагностики та диференційної діагностики.
 6. Недоношені діти які потребують проведення комплексного нейромоніторингу (ЕЕГ, NIRS, полісомнографія).
 7. Недоношені діти з перинатальною патологією головного мозку
  з пароксизмальними станами епілептичного ґенезу, які потребують підбору та моніторингу протисудомної терапії.
 8. Новонароджені з епізодами загрозливими життю або короткі розширенні неочікувані події.
 9. Діти з порушенням сну та діти, які мають снозалежні розлади для проведення полісомнографії.

Порядок госпіталізації:

Відповідальний за госпіталізацію у відділення – заступник головного лікаря з медичної частини. Госпіталізація у відділення здійснюється згідно телефонної заяви неонатальних відділень стаціонарів. Транспортування дітей виконує спеціалізована виїзна бригада.