Відділення інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей


Відділення інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України має багаторічний досвід виходжування передчасно народжених дітей. Медичну допомогу дітям надають досвідчені медичні працівники з мультидисциплінарної  команди фахівців. Наші співробітники проходили стажування за фахом у клініках Канади, США, Японії, Німеччини, Франції, Ірландії, Швеції, Нідерландів, Польщі, Румунії, Угорщини, Болгарії, Словаччини, Італії, Ізраїлю з метою підвищення медичної допомоги дітям України. Лікарі є сертифікованими інструкторами з практики грудного вигодовування та технології «Мама-кенгуру», методів ранньої реабілітації  новонароджених та керуються у своїй роботі міжнародними стандартами лікування, виходжування передчасно народжених дітей, використовують сучасні перинатальні технології.

У відділенні створена унікальна синактивна модель виходжування з розвиваючим доглядом, технологією «мама-кенгуру», сімейно-орієнтований підхід надання медичної допомоги. Вперше в Україні у нашому відділенні в практику виходжування втілені технології неінвазивної респіраторної підтримки, моделі виходжування передчасно народжених дітей за методом «Мати-Кенгуру», інтегративної моделі комплексного нейромоніторингу (отриманий патент на корисну модель),  відкрито першу «Дитячу лабораторію сну», започатковано розвиток медицини дитячого сну.

На разі в кабінеті «Комплексного нейромоніторингу з дитячою лабораторією сну» проводиться багатоканальний ЕЕГ-моніторинг, церебральна оксиметрія за технологією параінфрачервоної спектроскопії (NIRS) та полісомнографія. В дитячій лабораторії сну проводиться дослідження розладів та особливостей формування сну у передчасно народжених дітей за допомогою методу Полісомнографії, який визнаний золотим стандартом дослідження сну. Полісомнографія є високоспецифічною технологією, яка дозволила нашим спеціалістам визначити предиктори порушення сну та дозрівання мозку дитини,  впливати на організацію безпечного, якісного виходжування, зниження захворюваності.

За дітьми, які лікувалися у нашому відділенні, ведеться катамнестичне спостереження з елементами системи раннього втручання протягом першого року життя.  

Започаткована та активно підтримується міжнародна співпраця з клініками Нимеччини, Канади,  Ізраїлю, Фінляндії з метою обміну та запозичення передового досвіду зарубіжних партнерів, проводиться дистанційне телемедичне консультування.