Відділення інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій зі стаціонаром денного перебування


Відділення інтенсивної терапії хронічних інтоксикацій складається з 25 ліжок з 4 ліжками денного стаціонару. У відділенні знаходяться на лікуванні діти від 0 до 18 років з термінальною стадією ниркової недостатності, які потребують проведення замісної ниркової терапії.

Показом для направлення пацієнтів у ВІТХІ є хронічна ниркова недостатність у стадіях, що потребують проведення переддіалізної підготовки та/або замісної ниркової терапії:

  • вибір методу діалізної терапії (гемодіаліз, перитонеальний діаліз);
  • проведення переддіалізної підготовки (судинні анастомози, імплантація перитонеального катетера в черевну порожнину);
  • лікування методом програмного діалізу;
  • підготовка до проведення трансплантації нирки.

Відділення інтенсивної терапії є єдиним відділенням в Україні, де проводиться замісна ниркова терапія дітям, починаючи з періоду новонародженості. На лікуванні у ВІТХІ знаходяться діти з усіх регіонів України.

До складу відділення входить діалізний зал на 10 місць, обладнаний сучасною апаратурою виробництва фірм “Fresenius” та «Baxter», яка дозволяє проводити індивідуальний підбір програм сеансів гемодіалізу, гемодіафільтрації в режимі on-line, а також палата для проведення перитонеального діалізу.

Враховуючи тривалий час знаходження дітей на лікуванні у ВІТХІ, у відділенні обладнана ігрова кімната з різноманітними конструкторами, розвиваючими та настільними іграми, бібліотекою, а також учбовий клас, в якому щоденно проводяться уроки за програмою загальноосвітньої школи.

Показання для направлення до відділення

Хронічна ниркова  недостатність (ХНН V ст..) у стадіях, що потребують проведенняпереддіалізної підготовки та діалізного лікування ( судинні анастомози, вибір методу діалізної терапії – гемодіаліз, перітонеальний діаліз; лікування методом програмного діалізу).