Відділення інтенсивної терапії новонароджених дітей з виїзною бригадою інтенсивної терапії новонароджених (неонатологічна)


Відділення інтенсивної терапії новонароджених працює з 1988 року і розраховане на 15 ліжок. За майже 30 років успішно проліковано понад 8000 новонароджених. Відділення оснащено сучасним обладнанням для надання всіх видів медичної допомоги новонародженим дітям.

Приймає дітей з усіх регіонів України, в першу чергу для надання медичної допомоги хірургічного профілю: хірургічні втручання на грудній, черевній порожнині, корекція ЛОР патології, з 2015 року надається нейрохірургічна допомога новонародженим (внутрішньо-шлуночкові крововиливи, вади розвитку центральної нервової системи), проводяться сучасні діагностичні процедури (комп’ютерна томографія з внутрішньовенним контрастуванням, за потреби, магнітно-резонансна томографія з внутрішньовенним контрастуванням, в тому числі у дітей на штучній вентиляції легень, діагностика та лікування метаболічних розладів у новонароджених (набутого та спадкового характеру) із використанням можливостей центру орфанних захворювань та референт лабораторії, проводяться діагностика та лікування гематологічних та онкологічних станів у новонароджених дітей.

Враховуючи наявність у лікарні кабінету полісомнографії, в умовах відділення, проводиться діагностика пароксизмальних станів із залученням електроенцефалографічного та відео моніторингу.

Відділення інтенсивної терапії новонароджених НДСЛ «ОХМАТДИТ» єдине в Україні з 2016р. має гіпотермічну установку « Arсtic sun-2000» для проведення загальної апаратної гіпотермії з паралельним нейромоніторингом, що включає окрім ЕЕГ ще й NIRS (неінвазивну інфрачервону спектрометрію ) тканин мозку.

З 2014 року відділення працює з електронною історією хвороби з використанням програми «Дорадо», що дозволяє більш коректно розраховувати программу інфузійної терапії та парантерального харчування, архівувати данні лікування та обстеження пацієнтів.

Відділення е клінічною базою кафедри неонатології НМАПО ім. ак.П.Л Шупика та кафедри дитячої хірургії НМУ ім.. О.О.Богомольця, що дозволяє поєднувати новітні наукові досягнення з багаторічним практичним досвідом та досягати оптимальних лікувальних результатів. Цей досвід висвітлюється на міжнародних та вітчизняних науково-практичних заходах.

Найбільш цінним у відділенні є його колектив, що представляє собою спільноту високопрофесійних лікарів на чолі з зав. відділення, лікаря вищої категорії Ніконовою Л.В. та медичних сестер які вміють, не тільки грамотно, досконало та швидко виконувати медичні процедури, але й мають добре серце, чуйні до дітей та батьків дитини. Молодший медичний персонал є третьою важливою складовою колективу, що дбає цілодобово про чистоту, охайність відділення, обробку апаратури, вчасний зв’язок з лабораторними службами.

Відділення вже впродовж декількох років має позитивний досвід роботи за принципом «відкритої реанімації»: батьки мають безперешкодну можливість відвідувати впродовж доби своїх дітей під час лікування. Такий підхід безперечно сприяє формуванню корисної для пацієнта моделі взаємовідносин між родичами та персоналом. Мама та тато хворої дитинки активно залучаються до догляду та годування дитини,використання елементів метода Кенгуру для виходжування передчасно народжених дітей.  

Приємною подією стало функціонування з листопада 2018 року «Сімейної кімнати» організованої за сприяння Фундації Дім Рональда – Мак Дональда, що розташована в межах відділення інтенсивної терапії і. Це є першим таким досвідом в Україні, що безперечно сприяє активній розбудові сімейно – орієнтованої допомоги. Персонал відділення є послідовним прихильником виключно грудного вигодовування і для цього створені всі умови(наявність кімнати для зціджування молока, вільний режим відвідування, позитивний психоемоційний клімат у відділенні).

Колектив відділення використовуючи мультидисциплінарний підхід у діагностиці та лікуванні завжди готовий прийти на допомогу немовлятам України.