Відділення стоматології


Тімохіна Валентина Олександрівна – завідуюча відділенням.
Тел.: +380 44 272 53 04.

Відділення стоматології є структурним підрозділом консультативно-діагностичної поліклініки НДСЛ «Охматдит», та призначено для надання висококваліфікованої діагностичної, консультативно- профілактичної та лікувальної допомоги дітям від 0 до 18 років та жінкам репродуктивного віку зі стоматологічною патологією, в тому числі евакуйованим та які проживають на територіях, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

У відділенні працюють висококваліфіковані лікарі-стоматологи дитячі, ортодонти, стоматолог-терапевт та стоматолог-хірург. Відділення є клінічною базою двох кафедр НМАПО імені П.Л.Шупика – стоматології дитячого віку (під керівництвом к.мед.н., доцента Трубки І.О.) та ортодонтії (під керівництвом д.мед.н., профессора М.С.Драгомирецької), що значно покращує якість діагностично-лікувального процессу.

Показаннями для направлення до лікарів-стоматологів дитячих та терапевта є каріозні та некаріозні ураження твердих тканин зубів, захворювання тканин пародонта та слизової оболонки порожнини рота.

Показаннями для направлення до лікарів-ортодонтів є функціональні розлади жування, мови, дихання; фактори ризику, що сприяють розвитку зубо-щелепних аномалій, аномалії зубів, зубних рядів, прикусу.

Хірург-стоматолог забезпечує консультативно-лікувальну та стаціонарну допомогу дітям до 18 років. У відділення реконструктивно-пластичної мікрохірургії НДСЛ «Охматдит» що року госпіталізуються 300-350 дітей зі складною хірургічною патологією щелепно-лицьової ділянки:

  • доброякісні новоутворення м’ких тканин (гемангіоми, піогенні гранульоми, лімфангіоми, фіброми);
  • пухлиноподібні новоутворення м’ких тканин: вроджені (кісти дермоїдні) та набуті (папіломи, атероми), кісти та нориці лиця та шиї;
  • вади розвитку тканин та органів щелепно-лицевої ділянки: вроджені незрощення верхньої губи, твердого та м’якого піднебіння, альвеолярного паростка;
  • синдроми в щелепно-лицевій ділянці, які супроводжуються незрощеннями губи та піднебіння (П’єра-Робена, Ван-дер-Вуда, колобома обличчя);
  • вади розвитку вуздечок губ та язика.

Діти, що прооперовані в НДСЛ «Охматдит» з приводу вроджених вад розвитку щелепно-лицевої ділянки підлягають активному динамічному нагляду в консультативно-діагностичній поліклініці до 18 років та отримують консультативну та лікувальну допомогу лікарів за 28 спеціальностями.