Виписка 8-річної Вероніки після успішної неродинної трансплантації кісткового мозку: на захід завітала улюблена співачка дівчинки Надя Дорофеева


Лютий 10 / 2022

Вероніка задуває свічки на святковому торті. «За місяць мені виповниться 9 років, але сьогодні не менше свято»,— каже дівчинка.

Вероніка вперше потрапила в Охматдит ще у 2018 році з діагнозом гостра лімфобластна лейкемія. Тоді 9 місяців вона лікувалася у відділенні онкогематології та проходила курси хіміотерапії. На якийсь час хвороба відступила. Але у 2021 році стався рецидив.

Останні пів року дівчинка з мамою знову провели в лікарні. Вероніці необхідна була трансплантація кісткового мозку, бо тільки вона змогла б врятувати дитину, але ніхто з родини не підходив як донор. Сумісного донора шукав Український реєстр донорів кісткового мозку. У всьому світовому реєстрі (39 млн) не знайшлось донора, який би підійшов дівчинці за показниками 10 з 10. Знайшлась лише багатодітна 24-річна жінка з Польші, яка підійшла дівчинці на 9/10. Це не був ідеальний варіант, було багато ризиків, але саме вона подарувала шанс на життя Веронічці.

Щоб кожен українець мав можливість, за потреби, знайти собі донора 10/10, необхідно наповнювати наш український реєстр та ставати потенційними донорами кісткового мозку.

Це зробити дуже просто, деталі за посиланням: https://ubmdr.org/Вероніка стала 22 дитиною в Охматдиті, якій здійснили неродинну трансплантацію кісткового мозку. Після неї ТКМ зробили ще двом дітям. Попри всі ризики, трансплантація минула успішно. Сьогодні дівчинку виписують з Охматдиту на амбулаторне лікування.

За традицією, яку запровадили лікарі відділення, дитина на виписці дзвонить у дзвін переможця. Це означає, що певний етап лікування завершений. «Цей момент — вже перемога дитини, яка терпляче проходить важке й надскладне лікування, і ми робимо для неї свято», — говорить завідувач відділення трансплантації кісткового мозку Oleksandr Lysytsia.

Під час виписки здійснилася ще одна мрія дівчинки: до неї завітала улюблена співачка Надя Дорофеева, пісні якої пацієнтка знає напам’ять. Одну з них дівчата заспівали разом. Очі дитини сяяли від радості! Вероніка має великі плани на майбутнє: вона мріє стати співачкою, акторкою або шеф-кухарем.

Під час лікування доньки, батько Вероніки вирішив стати потенційним донором кісткового мозку та зареєструвався в Українському реєстрі. Можливо у майбутньому він врятує чиєсь життя, як врятували життя його дитини.

Ми бажаємо здоров’я маленькій пацієнтці та щастя її родині.

Дякуємо команді відділення трансплантації кісткового мозку, завідувачу відділення Олександру Володимировичу Лисиці, лікуючій лікарці дівчинки — Ользі Володимирівні Дащаківській Оля Дащаковська, команді відділення онкогемататології, завідувачці відділення — Наталії Олександрівні Кубалі.

Ми вдячні співробітникам Центру служби крові, лабораторній службі Охматдиту, усім медичним працівникам, медсестрам, санітарам, адміністративним підрозділам лікарні, благодійному фонду Таблеточки за підтримку та чудові свята для наших пацієнтів, Українському реєстру донорів кісткового мозку з Романом та Юлією Куць за пошук донорів по всьому світу та чарівній Наді Дорофеевій за неймовірні емоції нашої маленької Вероніки в цей особливий день. Спільна робота творить дива та здійснює мрії наших пацієнтів.