Візит державного секретаря США Ентоні Блінкена в Охматдит


Вересень 9 / 2022

До нашої лікарні завітали держсекретар США Ентоні Блінкен, Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Бріджит Брінк, директор місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, представники БО Фундація Дім Рональда МакДональда.

У ході зустрічі члени делегації обговорили підтримку України, розвиток сімейно-орієнтованого підходу в медичному догляді за дітьми та ознайомилися з роботою команди медиків під час війни. Також шановні гості поспілкувалися із маленькими пацієнтами, які проходять лікування в Охматдиті. Зокрема, відвідали дівчаток Катю та Марину, які проходять лікування після мінно-вибухових травм, отриманих внаслідок ворожих обстрілів.Марина — 6-річна дівчинка з Херсонської області, в дім якої влучив ворожий снаряд, дівчинці відірвало ногу, мама Марини Наталя також отримала важкі травми ніг. Катя — 13-річна дівчинка, яка постраждала на залізничному вокзалі Краматорська, коли намагалась з мамою, сестрою і тіткою евакуюватись в безпечне місце, мама дівчинки загинула.

Делегація обговорила можливості майбутньої співпраці та розвитку сімейно-орієнтованого підходу в медичному догляді за дітьми. «Сьогодні наша мета — максимально впроваджувати сімейно-орієнтований підхід в медичному догляді за дітьми по всій Україні. Зараз ми разом працюємо над ще більш амбітним проєктом — створенням сімейного будинку Рональда МакДональда на території лікарні “Охматдит”. Це ще один важливий крок до комфортного перебування в медзакладі наших маленьких пацієнтів та їхніх родин», — розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Дім Рональда МакДональда матиме 50 кімнат, які дозволять забезпечити понад 18 000 безоплатних ночівель на рік родинам у комфорті та поруч з дитиною. Очікується, що Дім відкриє свої двері для родин маленьких пацієнтів вже наприкінці наступного року.

В ході зустрічі гості познайомились із всесвітньо відомим українським псом-сапером Патроном. Патрон відвідав наших пацієнтів та порадував дітей.Ми дякуємо за підтримку України в надзвичайно складний для нашої країни час! Але об’єднуючі сили ми зможемо зробити більше.